Цікаве

Медики порадили – як перемогти хронічну втому

Синдром хронічної втоми (СХВ) – одна з найпоширеніших проблем сучасної людини. Однак найчастіше він характерний для жінок у віці від 40 до 60 років, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Хронічна втома проявляється у вигляді постійної і безпричинної слабкості, – часом навіть найменше розумове або фізичне напруження відбирає багато сил. У чому ж криється причина такого стану?

Проблеми з імунітетом

Вчені переконані, що у переважної більшості людей, які страждають на СХВ, імунна система ослаблена. При цьому фахівці ще не з’ясували достеменно, чи достатньо проблем з імунітетом для того, щоб спровокувати розвиток хронічної втоми.

Фізичні травми і емоційні потрясіння

Серйозний стрес безпосередньо впливає на хімічні процеси в організмі. Передбачається, що стрес може викликати невроз вегетативної нервової системи. На тлі цього мозок знаходиться в перманентному напруженні і просто не відпочиває.

Гормональний збій

Досить часто у людей з СХВ спостерігається підвищений або знижений рівень гормонів, що виробляються гіпоталамусом, гіпофізом, а також залозами.

Наслідки вірусної інфекції

У деяких людей хронічна втома розвивається після того, як вони перенесли вірусне захворювання. Саме тому вчені припускають, що розлад запускається за допомогою вірусів. У числі таких інфекцій: віруси Епштейна-Барра, герпесу людини 6 типу і, можливо, COVID-19.

Якщо ви підозрюєте у себе синдром хронічної втоми, необхідно звернутися до терапевта. Спеціаліст поставить низку питань, проведе огляд і направить на аналізи. Далі медик може направити вас до невролога, ендокринолога, психотерапевта і гематолога.

 

 

 

 

 

 

 

Back to top button