Цікаве

Масляна 2020: історія свята та традиції

Наближається Масляна – яскраве, смачне, роздольне, веселе стародавнє слов’янське народне свято, яке традиційно настає наприкінці зими. Масляна триває цілий тиждень і присвячена пробудженню від зимової сплячки, оглядинам, сватанню, весняному сонечку і відзначається в момент зустрічі зими з весною. Коли прийде Масляна в 2020 році, яка історія та традиції свята, розповідає 1News.

Коли Масляна в 2020 році: дата свята

Масляна не має фіксованої дати і щороку настає в різні дні. А все тому, що свято повністю залежить від дати Воскресіння Христового. Масляна відзначається за тиждень до Великого поста, який, в свою чергу, починається за 7 тижнів до Великодня.

У 2020 році православний Великдень припадає на 19 квітня. Великий піст починається 2 березня. Відповідно Масляна 2020 настане 24 лютого і триватиме цілий тиждень, до самого початку весни, 1 березня, завершуючись Прощеною Неділею.

Історія і традиції святкування Масляної

Коли Масленица 2020

Масляна – стародавнє язичницьке свято, що символізує поклоніння Сонцю. Колись воно за датою збігалося з днем весняного рівнодення. З приходом християнства церква зберегла старий звичай зустрічі весни, але приурочила його до початку Великого посту.

Масляний тиждень також називається Сирним тижнем або мясопустною седмицею. Таку назву цей період отримав тому, що Масляна є підготовчим етапом до Великого посту. М’ясо в ці дні їсти вже не можна, а ось сир, яйця і молоко – це головні продукти, з яких дозволено готувати страви на Масляну.

Головний символ Масляної – це млинці. Круглі, рум’яні і гарячі млинці символізують сонце. На млинці запрошують гостей і самі ходять у гості. Подаються млинці з найрізноманітнішими начинками. Перший млинець за традицією віддавався нужденним для поминання померлих родичів.

Крім млинців на Масляну також готують оладки, пироги, вареники, сирники, пампушки, булочки та іншу випічку. А в останній день Масляної, Прощену неділю, головна страва на столі – це яєчня.

Масляна – це одне з найулюбленіших в народі, довгоочікуваних і тривалих свят. Вона знаменита гучними гуляннями, ситними застіллями, іграми, піснями, катаннями з крижаних гірок на санях, стрибками через вогнище і спалюванням символічного солом’яного опудала зими. Люди здавна вірили, як погуляєш на Масляну, так і рік пройде. А тому свято намагалися провести весело, щедро, протяжно, з широкою душею і багатими частуваннями.

Джерело: Сьогодні
Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close