Цікаве

Маски знижують ризик зараження коронавірусом на 60% – дослідження

Ефект від використання масок інфікованими, особливо коли ще немає проявів симптомів, дуже серйозний

Група вчених з Університету Гонконгу, спираючись на результати проведених тестів на хом’яках заявили, що використання масок для обличчя знижує ризик зараження новим коронавірусом.

Проведене дослідження є одним із перших, що спеціально вивчає, чи можуть маски запобігти зараженню здорових людей від носіїв збудника, що викликає COVID-19, повідомляє 1NEWS.

Команда вчених на чолі з професором Юень Квок-Юнгом, одним із провідних світових експертів з коронавірусу, помістила хом’яків, які були штучно заражені цією хворобою, поруч зі здоровими тваринами.

Між здоровими та інфікованими хом’яками, яких тримали поруч в різних клітках, повісили медичні хірургічні маски і пустили повітряний потік від заражених тварин до інфікованих. В результаті дослідники виявили, що при використанні масок ймовірність безконтактної передачі вірусу може бути зменшена на понад 60 відсотків.

За даними дослідження, у випадку відсутності масок між двома групами тварин, дві третини здорових хом’яків були зараженими протягом тижня.

Після вдягання маски на клітку з інфікованими тваринами показник зараження зменшився приблизно на 15 відсотків. А у випадку, коли маски були одягнені на клітку зі здоровими хом’яками, – на 35 відсотків.

Також зазначається, що у тих тварин, які все-ж таки заразилися навіть з використанням маски як бар’єру, вірусу в організмі було значно менше, ніж в тих, хто був інфікований без маски.

За словами професора Юеня, цілком очевидно, що ефект від використання масок інфікованими, особливо коли ще немає проявів симптомів, дуже серйозний.

“Це також пояснює, чому масове використання масок дуже важливо, тому що тепер ми знаємо, що у великої кількості інфікованих немає ніяких симптомів”, – додав він.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close