Цікаве

Маск повідомив – коли буде покінчено з дефіцитом мікросхем для автомобілів

Не так давно глава Tesla порівняв брак чіпів для виробництва автомобілів з дефіцитом туалетного паперу – “тільки епічних масштабів”, пише 1NEWS з посиланням на РБК-Україна.

Тепер він же спрогнозував терміни, коли цей дефіцит закінчиться.

Нагадаємо, що дефіцит мікросхем у світі почався наприкінці 2020 року. Це стало одним з наслідків пандемії коронавірусу – порушилися глобальні виробничі та логістичні ланцюжки. Найбільш гостро нестачу чіпів відчувала автомобілебудівна галузь: Volkswagen, Ford, Toyota, Honda, Chrysler, Nissan, General Motors та інші компанії були змушені навіть скоротити обсяги випуску.

На цьому тлі багато виробників мікросхем оголосили про розширення існуючих потужностей з їх випуску і будівництві нових заводів. Хоча і скористалися кризою, щоб підвищити ціни на свою продукцію.

В рамках конференції Italian Tech Week глава найбільшого виробника електромобілів Tesla Ілон Маск спрогнозував, що дефіцит мікроелектроніки в автомобілебудівній галузі буде подоланий найближчим часом: “Я вважаю, що проблема вирішиться до початку наступного року”.

Однак з ним не згоден Пет Гелсінджер, генеральний директор Intel, однієї з найбільших компаній з випуску мікросхем. Нещодавно він заявив, що галузі може знадобитися ще “пара років”, щоб задовольнити зростаючий попит.

 

 

 

 

Back to top button