Цікаве

Майже 70% українців виступають за українську, як єдину державну мову і вільне використання російської мови – соцопитування

Найбільш значущий статус російської мови підтримують у Східному регіоні, де теж переважає підтримка російської мови як мови спілкування у повсякденному житті за визнання української як державної

В Україні 12% населення вважає, що російська мова має бути другою державною.

Про це повідомляє 1NEWS із посиланням на результати загальнонаціонального дослідження “Патріотизм, мова та зовнішньополітичні пріоритети”, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

“Щодо статусу російської мови, більшість українців вважає, що російська мова має вільно використовуватися у приватному житті, але українська залишається єдиною державною (69%), статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної, поряд з українською — 12%”, — йдеться у результатах дослідження.

Так, за даними дослідження, у Західному регіоні менше 1% населення хочуть, щоб російська мова стала другою державною, у Центральному регіоні таке бажання мають лише 4%, у Південному регіоні — 14%, у Східному регіоні — 31%.

Вільне використання російської мови у приватному житті підтримує 69% українців.

Також, за результатами дослідження, однозначно обстоюють українську мову як єдину державну в Західному регіоні – 92% населення. В Центральному регіоні 77% громадян підтримують українську, як єдину державну. У Південному регіоні статус російської мови як мови повсякденного спілкування, за визнання української як єдиної державної, підтримує 51%.

“Найбільш значущий статус російської мови підтримують у Східному регіоні, де теж переважає підтримка російської мови як мови спілкування у повсякденному житті за визнання української як державної, але 24% обстоюють можливість російської мови як офіційної в регіонах, а 31% виступає за те, щоб російська мова стала другою державною”, – йдеться у результатах дослідження.

Додамо, загальнонаціональне дослідження проведено Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Джерело: УНН

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close