Цікаве

Людству загрожує потоп: в Антарктиді втричі швидше ніж вважалося тане вічна мерзлота

Щорічне танення вічної мерзлоти у Західній Антарктиді у ХХІ ст. втричі перевищує попередні виміри, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

Про це йдеться у новому міжнародному дослідженні, проведеному за підтримки НАСА.

“Результати, оприлюднені у журналі “Nature”, засвідчують, що щорічна втрата льоду у Західній Антарктиді – найбільш уразливому до підвищення температури регіоні світу – майже втричі більша, ніж вказували попередні заміри, і становить не 59 мільярдів тонн на рік, а 159 млрд тонн”, – пише СВС.

Зазначається, що загалом у період 1992-2017 рр. Антарктида втратила близько трьох трильйонів тонн льоду. “Дослідження доводить, що танення вічного льоду щороку підвищує рівень Світового океану не на 0,2 мм, а на 0,6 мм”, – йдеться у матеріалі.

Автори дослідження не змогли виявити єдину причину такого швидкого танення льоду, але пов’язують це зі змінами клімату. “У дослідженні використовується інформація 24 незалежних супутникових вимірів за 20 років й об’єднуються роботи більш, ніж 80 науковців”, – зазначає СВС.

Вічна мерзлота Антактиди вкриває 24 млн кв км й містить 60% усієї прісної води Земної кулі. У разі її повного танення рівень Світового океану підніметься на 58 метрів.

Нагадаємо, команда вчених з Гарвардського університету, США, та компанія Carbon Engineering 7 червня оприлюднили інформацію про те, що вони знайшли дешевий та достатньо простий спосіб звільнення атмосфери від забруднення вуглекислим газом.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

2 Comments

  1. таяние льдов выглядит неубедительно. Тогда в том регионе должна повыситься температура до” +” о чем никто не упоминает. А вот исчезновение воды(пресной) приводит к падению уровня мирового океана и уменьшению выталкивающей силы воды, что в свою очередь приводит к тому, что ледник просто обламывается под собственной тяжестью с уменьшением уровня воды. И, как мне кажется, нужно ждать не потопа, а уменьшения уровня Океана и обмеления пресных рек и озёр, и Океана в целом…

  2. “Вечная мерзлота” – это не ледники, не лед который тает, а….(погугли автор, если книгу взять лень) автору статьи – “неуд”.

Close