Цікаве

Луценко розкритикував роботу Ситника і запропонував провести перевірку

Глава ГПУ закликав голів НАБУ і САП працювати заради суспільного результату

Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник не демонструє результатів своєї роботи на посаді. Таку думку в інтерв’ю  висловив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає 1News.

За його словамии, протистояння між НАБУ і САП є “безглуздим”, а лідерам відомств слід знайти “спосіб спілкування і роботи задля суспільного інтересу”. “Хто б і як до кого не відносився з силових структур, вони мають в співпраці добиватися суспільного результату. Ніхто старшим в домі не може бути. Старшим є тільки закон, а керівники мають спілкуватися”, – вважає глава ГПУ.

“Усіх пообзивати корупціонерами, негідниками, без яких які хочуть зла усій країні – це дуже легко, але це дорога в нікуди. Це дорога в нікуди, якою, на жаль, вперто іде керівництво НАБУ. Так, я розумію, що після цього інтерв’ю маса борців з корупцією, які живуть за рахунок іноземних грантів, скажуть, що я знову дискредитую НАБУ. Я просто цитую, що в них немає результатів. Їх не існує. І Ситник має або попросити допомоги в іноземних фахівців, в українських фахівців – в кого завгодно, аби визнати, що це не його можливості. Ну далі не можна ставити всю країну заручником амбіцій і безталанності однієї людини”, – додав Юрій Луценко.

Генпрокурор вважає, що єдиний метод оцінити роботу Ситника на посаді глави НАБУ – це провести відкритий, об’єктивний аудит роботи цих двох структур. “Якщо справа дійсно персонально в Ситнику, значить треба цю проблему вирішувати. Якщо питання є, скажімо, до законності функціонування механізму, напевно, треба поправити. Але далі робити вигляд, що все добре уже неможливо. Зараз я знаходжуся в найгарячішій точці. Сьогодні ГПУ заважає не тільки фігурантам кримінальних проваджень, але й учасникам політичних процесів”, – констатував він.

Нагадаємо, 19 вересня співробітники Управління державної охорони виявили кабель для прослуховування, який прокладали з будівлі лікарні “Охматдит” до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Керівник САП Назар Холодницький підозрює у встановленні прослуховування НАБУ. Автомобіль із співробітниками бюро був заблокований неподалік САП. Сам же директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник у цей час мав бути присутній на засіданні антикорупційного комітету парламенту, однак туди не з’явився. Натомість спецназ НАБУ приїхав до будівлі САП визволити заблокованих колег. Бійці застосували силу до представників інших правоохоронних структур, а також розбили машини, котрими було заблоковано авто НАБУ.

Джерело: ТСН.Тиждень

Останні новини

Back to top button