Цікаве

Літо 2018 року у Києві визнали одним із найспекотніших за всю історію

За інформацією метеорологів, днів зі спекою, яка перевищила +30 градусів, було 12, причому 9 з них у серпні

Літо 2018 року було одним із найспекотніших в українській столиці за всю історію кліматичних спостережень. Про це повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського, – інформує 1NEWS.

За даними спостережень метеостанції обсерваторії середня температура повітря цього літа у Києві становила +21,5 градуса, що на 2,8 градуса перевищило кліматичну норму. Це дало йому змогу поділити третю-п’яту позицію з 1946 та 1999 роками серед найтепліших у Києві з 1881 року.

Найхолодніше у столиці було 7 червня, коли температура повітря під ранок опустилась до +8,5 градуса, а найспекотнішим виявилося 15 серпня, коли температура повітря становила +32,8 градуса.

За інформацією метеорологів, днів зі спекою, яка перевищила +30 градусів, було 12, причому 9 з них у серпні.

Серед особливостей цього літа в Києві в обсерваторії назвали контраст між дощовим червнем, коли у Києві випало 111 міліметрів (або півтори місячні норми опадів) та сухим серпнем, у якому було лише 22 міліметри опадів. Загальна кількість опадів за літо склала 95% від кліматичної норми.

Загалом температура повітря перших восьми місяців року перевищила кліматичну норму на 2,2 градуса, що вивело цей рік на третю позицію серед найтепліших за останні 137 років.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close