Цікаве

Лікарі порадили – як вберегтися від грипу

Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація, інформує 1NEWS.

Та навіть вакцинованим людям варто дбати про власне здоров’я і дотримуватись базових правил, щоб уникнути розповсюдження інфекції.

  1. ВАКЦИНУЙТЕСЯ

Найкращий спосіб вберегтися від грипу — щорічна вакцинація. Вакцинуватися проти грипу не пізно упродовж усього епідсезону.

  1. МИЙТЕ РУКИ І НЕ ТОРКАЙТЕСЯ ОБЛИЧЧЯ

Очі, рот та ніс для мікробів є чимось на зразок «вхідних дверей». На руках дуже багато мікробів, тож торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

  1. ДОТРИМУЙТЕСЯ ЧИСТОТИ

Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Дбайте, щоб приміщення періодично провітрювалось. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

  1. РОЗВИВАЙТЕ КОРИСНІ ЗВИЧКИ

Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

  1. ТРИМАЙТЕ ДИСТАНЦІЮ

Якщо захворіли ви – залишайтеся вдома, якщо хтось поруч – уникайте близького контакту. Це найпростіше правило допоможе зберегти здоров’я, адже грип швидко передається, а перебування хворого в людних місцях сприяє поширенню інфекції. Якщо все-таки необхідно вийти з дому під час хвороби – одягайте хірургічну маску. Маска не може захистити вас від хвороби, а лише стримати ваші бактерії, щоб не заразити інших.

Пам’ятайте, що під час кашлю та чхання віруси розповсюджуються особливо швидко — вони можуть передаватися іншим на відстані до двох метрів і більше. Прикрийте одноразовою серветкою ніс та рот — це знизить ймовірність передачі патогенів іншим. Якщо хвороба застала вас зненацька, намагайтеся чхати або кашляти правильно — у внутрішню сторону ліктя. Долоня погано стримує небезпечні патогени.

 

 

Tags

Останні новини

Схожі записи

Close
Back to top button
Close