Цікаве

Київ та інші великі міста України мають розглянути можливість обмеження в‘їзду авто до центру

2 тис опитаних висловили майже 100%-ну підтримку

Президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе вважає за потрібне великим містам України, зокрема Києву, розглянути можливе обмеження в’їзду автотранспорту до центрів міст, передає 1News.

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 3 мільйонів смертей у світі щорічно пов’язані із забрудненням повітря. Більшою мірою – через вихлопні гази автомобілів в містах. Тож представники міської влади розглядають різні варіанти заборони автомобілів у міському середовищі. У Лондоні, Парижі, Сеулі , Мадриді, Гамбурзі та інших містах по всьому світу почали розвивати політику Car-free. Ця проблема є дуже актуальною, як для Києва, так і для інших великих міст. Особливо показовою стала погодна ситуація останнього тижня, коли до густого туману додався смог», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Парцхаладзе також вважає, що затори, які утворюються в центрі міста, особливо у час пік, створюють небезпечні умови та підвищують ризик ДТП за участі пішоходів.

Ця ідея була також підтримана користувачами мережі Facebook. 2 тис опитаних висловили майже 100%-ну підтримку, але за певних умов.

Користувачі наголосили на необхідності унормувати комфортну кількість зупинок та графік руху громадського транспорту, його доступність для людей з інвалідністю, скасувати маршрутки, облаштувати великі доступні та безпечні парковки біля місць пересадок з особистих автомобілів на громадський транспорт, облаштувати велодоріжки та місця для парковки не тільки велосипедів, а й самокатів. Також пролунала пропозиція, що така заборона має стосуватися лише вантажівок та не має торкатися автомобілістів, що проживають у центрі міста, а також працівників офісів.

Також, користувачі вважають, що рухатися треба в напрямку переходу на екологічно чисті двигуни та паливо, електромобілі тощо.

Джерело: Лев Парцхаладзе у Facebook

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close