Цікаве

Кияни закликають повернути на Хрещатик легендарне кафе «Чай. Кофе»

Жителі Хрещатика закликають небайдужих киян захистити історичний вигляд центральної вулиці Києва від свавілля забудовників. Так, киянин Володимир Апушкін, який живе за адресою вул. Хрещатик, 23, зареєстрував петицію на сайті КМДА, в якій звернув увагу на те, що власники земельної ділянки, яка по суті є прибудинковою територією, намагаються збудувати там торговий центр.

фото з Facebook

Автор петиції зазначає, що зараз прямо напроти столичної мерії розміщений зруйнований павільйон, який належить місцевому бізнесмену. На його місці він збирається будувати ТРЦ на чотири поверхи. Слухання з цього приводу вже проводились у Київраді, а Міністерство культури у 2018 році затвердило так звану реконструкцію павільйону.

Володимир Апушкін зазначає, що оскільки земельна ділянка за адресою Хрещатик 23-Б, згідно з історико-містобудівним опорним планом міста Києва, який входить до складу «Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, затвердженого рішенням Київради від 28.03.2002 № 370/1804», входить до меж Центрального історичного ареалу м. Києва, розташовується на території пам’ятки містобудування місцевого значення «Вулиця Хрещатик», то будівництво ТРЦ на цьому місці є незаконним.

Більше того, ще у 80-90-ті роки на місці павільйону, що зараз належить приватній структурі, розміщувалось легендарне кафе «Чай.Кофе», яке добре пам’ятають мешканці вулиці Хрещатик. Тому було б логічно на місці нині розваленого павільйону, який використовують як «нічліжку» особи низького соціального статусу, відновити улюблений заклад. Проте аж ніяк не можна допустити на його місці будівництва чергового ТРЦ.

Зараз петицію Володимира Апушкіна підписали вже майже 1000 людей. Якщо за 79 днів вона набере 10 000 голосів, то міська влада повинна її розглянути та винести рішення відносно питань, які так бентежать жителів центральної вулиці столиці.

Зокрема, кияни вимагають від КП «Київблагоустрій» провести перевірку будівлі за адресою вул. Хрещатик 23-Б та зобов’язати власника привести її у належний стан. Також ініціатори петиції закликають не допустити будівництва на цьому місці торгового центру і повернути земельну ділянку під ним у комунальну власність.

Підписати петицію можна тут: https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=8547 

Останні новини

Back to top button