Китайці готують пілотовану експедицію на Місяць
На першій китайській нараді по космічній науці в місті Сямень вчені прийшли до висновку, що країна зможе відправити людей на Місяць протягом найближчих 10 років, інформує 1NEWS з посиланням на НВ.
Уже вироблено попередній план експедиції, заявив заступник головного конструктора по пілотованій космічній програмі Китаю Чень Шаньгуан.
Чень Шаньгуан повідомив, що перспективні напрямки розвитку пілотованої космонавтики — це пілотована експедиція до Місяця, створення місячної бази для проведення наукових досліджень, накопичення технологій і досвіду для освоєння глибокого космосу. «А більш довгострокова мета полягає у відправці людини на Марс», — зазначив він.
За його словами, пілотована місячна експедиція допоможе оновити дані щодо формування і еволюції Місяця, більш того, в ході експедиції космонавти можуть встановити дослідні об’єкти на поверхні Місяця для збору наукових даних і зразків.
Очікується, що космонавти будуть проводити мультидисциплінарні дослідження в галузях фізики, хімії, астрономії та геології, а також використовувати ресурси безпосередньо на місці в специфічних для Місяця умовах, таких як низька гравітація, слабке магнітне поле і вакуум.
Додамо, посадковий модуль і місяцехід китайського космічного зонда «Чан’е-4» вже відновили роботу на 11-й місячний день на зворотному боці Місяця після «сну» в холодну ніч. Yutu-2, місяцехід космічного апарату, також почав свою роботу. Обидва знаходяться в нормальному робочому стані.
Двомодульний корабель важить 20 тонн, а його довжина становить близько 10 метрів.
Планується, що новий корабель буде вміщати до шести чоловік і зможе доставити їх за межі орбіти Землі. Зараз в Китаї використовують 8-тонний корабель Shenzhou, який може доставляти до трьох людей на Міжнародну космічну станцію, але цей апарат не призначений для польотів в глибокий космос.
Планується, що космічний корабель зробить перші тестові польоти на початку 2020 го, а в ролі носія виступить китайська важка ракета Long March 5B, яка може піднімати до 20 тонн на низьку навколоземну орбіту.