Цікаве

Китайські вчені збираються клонувати панд

Роботу проведе та сама компанія, що влітку клонувала кошеня, передає 1NEWS з посиланням на Погляд.

Влітку китайська компанія Sinogene оголосила про появу на світ першого в світі клонованого кошеняти. Прототипом послужив кіт, який помер через хворобу, а власник занадто прив’язався саме до цієї тварини і не хотів заводити нового вихованця. Але, як з’ясувалося згодом, перший в світі клонований кіт виявився не схожим на оригінал і власник нового улюбленця залишився невдоволеним.

Незважаючи на те, що результати не дуже порадували замовника, Sinogene продовжить роботу з клонування домашніх тварин. В їх планах – у такий спосіб зробити свій внесок у відродження зникаючих видів. Заступник генерального директора компанії Ван Інін розповів, що робота буде вестися при співробітництві з пекінським зоопарком – найбільшим в країні центром по розведенню, захисту і демонстрації рідкісних тварин.

Ідею підтримав провідний китайський фахівець з пандам Чень Даюань. За його словами, в якості сурогатної матері для клонованої панди може виступити звичайна кішка: незважаючи на різницю в розмірах дорослих тварин, новонароджені ведмежата і кошенята важать приблизно однаково – близько 100 г.

Проте точну дату початку «експерименту» в Sinogene не називають.

«Поки ми працюємо над створенням собак і кішок, використовуючи матку відповідних тварин для виношування клонованих ембріонів. Однак у панд вкрай низька здатність відтворення, тому Чень Даюань запропонував їх клонувати за допомогою інших звірів», – Ван Інін.

Вчений нагадав, що в минулому був прецедент, коли за допомогою собаки вдалося клонувати вовка, а це означає, що панди також можуть бути народжені іншими представниками фауни.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button