Цікаве

Курс долара в Україні впав: прогноз на тиждень

За тиждень курс долара до гривні помітно знизився на всіх сегментах валютного ринку – на 1-1,2%. так, офіційний курс долара НБУ впав з 23,97 грн до 23,72 грн, попит/пропозиція долара – з 23,94/23,96 до 23,65/23,68 грн, а середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках – з 23,85/24,08 до 23,56/24,80 грн. Такі дані надав старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб, передає 1News.

“Цього тижня ми очікуємо зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 23,4 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 23,3/23,5 грн”, – спрогнозував експерт.

При цьому Рада НБУ, яка є органом, якому звітує Нацбанк, розкритикувала істотне зміцнення курсу гривні, зазначив Іосуб. При цьому в самому НБУ вже назвали причини падіння курсу долара.

“Така оцінка викликає ряд питань. Зараз НБУ дотримується політики інфляційного таргетування, і, як наслідок, плаваючого валютного курсу. Регулятор свідомо не втручається в курсоутворення, яке відбувається на основі ринкового попиту та пропозиції валюти, і лише згладжує сильні коливання. Політика плаваючого курсу визнана найбільш ефективною, і використовується більшістю центробанків економічно розвинених і країн, що розвиваються. Будь-яка альтернативна політика призводить до регулярних валютних криз. З цієї точки зору позиція Ради НБУ виглядає закликом повернутися до старих порочних практик”, – вважає аналітик.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button