Цікаве

Куди поїхати в липні в Україні: цікаві ідеї для подорожей

Розпочався другий місяць спекотного літа – чудова пора для відпустки. В цьому році багато українців вирішили відпочивати в рідній країні.

В Україні є сила-силенна красивих місць для чудової подорожі. 1News пропонує топ-5 найкращих напрямків для подорожі Україною в липні.

Тунель кохання

У селищі Клевань на Рівненщині розташувалася незвичайна визначна пам’ятка – тунель кохання. Це алея, по обидва боки якої ростуть дерева, переплетені зверху одне з одним. Виглядає місце дійсно казковим, воно красиве в будь-яку пору року. Сюди приїжджають люди з усієї України, щоб помилуватися тунелем і зробити фото на пам’ять.

Тунель кохання

Вздовж тунеля пролягає залізниця, яка функціонує досі. Вона з’єднує Оржівський деревообробний комбінат із селищем Клевань. Товарний потяг проїжджає один-два рази на день і ламає маленькі гілочки дерев, які заважають руху. Таким чином виходить красива аркова форма дерев, що сплітаються між собою.

Луцький замок

Луцький замок – найстаріша споруда Луцька та центральна архітектурна будова всього міста. Це одна з небагатьох будівель Волині, яка збереглася і дійшла до наших часів у хорошому стані.

Луцький замок

До середини 15 століття замок був повністю добудований. На відміну від багатьох замків того часу, основною функцією яких була захисна, Луцький замок спочатку замислювався саме як резиденція королів, а не фортеця. Звісно, оборонні властивості замку теж були досить дивовижні – він пережив багато нападів, хоча вони й руйнували його. Через деякий час після будівлі Луцький замок втратив свою важливість (за часів Речі Посполитої).

Замок Любарта

Сам по собі замок дуже гарний, тут можна гуляти й робити красиві фотографії. Всередині замку також діють різні експозиції з історії замку і міста. На території також є окрема споруда – палац єпископів. Охочі можуть замовити собі екскурсію замком і дізнатися всі його таємниці. Також можна подивитися екскурсію в Луцькому замку віртуально.

Заповідник Асканія-Нова

Природний заповідник Асканія-Нова розташований на Херсонщині, неподалік села Каховка. Це приголомшливо красиве місце, де можна побачити диких тварин у природному місці існування, а також знайти безліч рідкісних рослин.

Заповідник Асканія-Нова

Відпочинок в заповіднику Асканія-Нова – це релакс у чистому вигляді: дика природа, свіже повітря, тварини – все тут сприяє спокою й умиротворенню. Для того щоб відчути заповідник на повну, необхідно замовити екскурсію. Також на території заповідника є кафе і готель.

Доїхати до заповідника Асканія-Нова можна від багатьох міст – Новокаховки, Генічеська, Херсона. До заповідника звідти їдуть екскурсійні автобуси; також можна дістатися своїм ходом за вказівниками.

Озеро Синевир

Озеро Синевир є одним з найкрасивіших місць у Карпатах. Дістатися до нього можна з довколишніх сіл: Синевирська Поляна, Залісся, Підманове, Шацьк. Скупатися в озері зважуються не всі, адже температура води не підійматися вище позначки в 11 градусів.

Озеро Синевир

Існує легенда про походження назви озера. Колись гори належали одній багатій людині, в якої була вродлива дочка Синь. Вона закохалася в простого хлопця на ім’я Вир, але батько дівчини був проти цих стосунків. Він наказав убити Вира, скинувши зі скелі на юнака величезний камінь. Коли Синь дізналася про це, обійняла камінь і почала плакати. З її сліз утворилося озеро.

Резиденція митрополитів Буковини та Далмації

Зараз будівля перебуває в розпорядженні Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. 2011 року цей архітектурний шедевр включили в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Будівля більше нагадує палац, ніж університет: три головні будівлі з вежами побудовані навколо красивої площі, дах викладений глазурованою черепицею, комплекс доповнюють церква і каплиця.

Резиденція митрополитів Буковини та Далмації

Зведення резиденції почалося 1864 року чеським архітектором Йозефом Главкою. Для забезпечення будівництва необхідними матеріалами в місті спеціально відкрили заводи з виробництва черепиці та цегли. Вимоги до робочих були дуже високі: кожен будівельник мав перевіряти якість і розміри цегли, їм не можна було класти понад 100 цеглин у день. Тому кінцевий продукт просто вражає своїм розмахом.

Внутрішнє оздоблення будівлі не поступається його зовнішньому вигляду. Мармуровий, червоний і синій зали прикрашені дзеркалами, ліпниною, колонами, розписом. За резиденцією розкинувся парк з екзотичними видами дерев і кам’яним гротом. При вході в дендрарій біля пірамідальних туй встановлений бюст Йозефу Главку.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close