Цікаве

Кращий фільм на 8 Березня: п’ять причин подивитися фільм “Мої думки тихі”

Гучна комедія Антоніо Лукіча “Мої думки Тихі” настільки сподобалася глядачам, що в березні планується ще один додатковий показ – відмінна можливість сходити з мамою в кіно на 8 Березня!

Сюжет дебютного повного метра Антоніо Лукіча розгортається навколо фрілансера Вадима Ротта, який погоджується на запис звуків тварин із Закарпаття. Головний герой вирушає на втілення своєї нової мрії разом з мамою, яка ускладнює цю подорож своєю гіперопікою. Її теж можна зрозуміти, адже, крім сина, у неї нікого немає і вона не хоче залишитися самотньою, розповідає 1News.

У подорожі за головним трофеєм – звуками рахівського крижня або крижна метушливого – сім’ї доведеться пройти кілька істерик і знайти взаєморозуміння. Пропонуємо п’ять причин, чому варто подивитися фільм “Мої думки тихі” на великому екрані з мамою.

Акторський дует Ірми Вітовської і Андрія Лідаговського

Акторські роботи Ірми Вітовської начебто не потребують ремарок. За свої ролі в кіно, театрі та на телебаченні вона отримала премії “Кіноколо”, “Золотий Дюк”, “Телетріумф” і “Золота пектораль”. Можна нескінченно перераховувати серіали і фільми, де Ірма Вітовська взяла участь, але тим не менше – це одна з небагатьох актрис, емоційний діапазон якої може змагатися зі світовими кінозірками. “Мої думки тихі” цілком надають можливість у цьому переконатися. З актором головної ролі все ще цікавіше, адже він вже довго співпрацює з Антоніо Лукічем в коротких метрах. На відміну від минулої роботи режисера “У Манчестері йде дощ” Андрій Лідаговський помітно виріс у професійному плані. До того ж, він чудово грає інтонаціями, а не тільки своїм пластичним тілом. У парі з Ірмою Вітовською вони формують ту модель сім’ї, яка зрозуміла кожному. І виглядає такий дует акторів ще й цілком природно і органічно.

Впізнаваність

Коли мова заходить про впізнаваність образів, це не тільки про двох головних акторів. Антоніо Лукіч підбирав з кастинг-директором такі обличчя, щоб в них можна було легко вгадати, наприклад, прикордонника біля Румунії і без форми. Це стосується абсолютно всього: дитячий плач у вагоні поїзда “Київ-Ужгород”, бізнесмен-іноземець, який в Україні хоче перейти на українську, і навіть двоє ченців з Угорського королівства XV століття, які мають досить автентичний вигляд. Хоча в цьму випадку важко підтвердити висловлене, тому до наших днів ніхто з них не дожив. Одна з головних причин такого наближення з реальністю – це мова, яка позбулася літературності і нарешті стала побутовою. Тому ваша мама може підхопити кілька кмітливих висловлювань на майбутнє.

Гумор для всієї родини

Кінокомедії з продюсерських принципів часто розраховуються на аудиторію віком від нуля до сотні, але дебют Антоніо Лукіча сформулювався вже під впливом промо-кампанії, а не від першої ідеї перед зйомками. Тому і гумор максимально зрозумілий всім – він підходить для найбільш широкої аудиторії. Щоправда, з вуст Лідаговського все ж спливає одне міцне слівце, за що він неодмінно буде покараний матір’ю. У цьому епізоді режисер будує гумор на парадоксальності, адже мати невеликого зросту б’є свого вдвічі вищого сина по губах, і спостерігати це без посмішки неможливо. “Мої думки тихі” – це ще й антивікове кіно, бо не підіграє віковими групами. Кожен може знайти зрозумілий ґеґ для себе, адже головні герої потрапляють в ситуації, з яких навіть цілком адекватна людина не змогла б вийти без незграбності.

Саундтрек

Стрічка може здивувати ще й різноманіттям музичного звукоряду. Антоніо Лукіч сам підбирав пісні і писав під них свій сценарій, тому питання про зміну треків не виникало. Ретровейвний саундтрек, як ніби з комп’ютерної гри, підходить до історії про Вадима, який відправився записувати звуки тварин для вищезгаданої відеоігри, музику до якої ми слухаємо. Тому парадокс, що викликає сміх, виявляється і з аудіорядом. Один трек поступово переходить з одного кадру в інший, створюючи логічний зв’язок між епізодами. Такий місток посилюється ще і головною темою, яку, безумовно, запам’ятає і ваша мама – церковний кавер на Viva Forever від Spice Girls. Права на трек коштували чимало, але це виправдані витрати, адже значення пісні для головних героїв фільму важить теж багато.

 

Тур по Україні

Це не тревел-блог, але “Мої думки тихі” можуть сміливо називатися роуд-муві. Вадим на колоритному “фольксвагені” своєї мами проходить великий шлях у пошуках рахівського крижна. І режисер скористався нагодою, щоб показати Ужгород з квітучою сакурою і болотні луки, і відкриті гірські простори. Цікаво, що кадри не нагадують погоню за прекрасним. Знайшлося місце і для буднів. Тварини, звуки яких колекціонує головний герой, теж всі, наче на підбір: кози, папужки, свині, буйволи і страуси з качками. З мамою навряд чи швидко вдасться вибратися в таку подорож автомобілем, а ось похід в кінотеатр вимагає набагато менших зусиль. Тому такий умовний National Geographic нашим Закарпаттям задовольняє мінімальні потреби вибратися в гори.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button