Цікаве

Кожна третя людина у світі недосипає

Не спиться? От чого не треба робити перед сном. Якісний сон допомагає схуднути, поліпшити розумові здібності, уникнути депресії і хвороб серця, повідомляє 1NEWS з посиланням на UkrMedia.

Але згідно зі статистикою, третина людей у світі недосипають. А значить, знаходяться в групі ризику перед ожирінням, хронічною втомою і захворюваннями серцево-судинної системи.

В сучасному ритмі є багато причин, які заважають заснути і добре спати. Пропонуємо розібратися в них.

Світло

Світло з вікон не дає заснути. А освітлення від екранів смартфонів і телевізорів порушує циркадні ритми організму. Мозок вважає, що ще день і потрібно пильнувати.

Щоб засипати легко, уникайте «синього» світла за дві години до відбою. Краще приберіть всю електроніку. Якщо немає можливості, то переведіть гаджети в нічний режим.

Знизьте рівень освітлення в кімнаті перед сном. Наприклад, вимкніть світлодіодні лампи і включіть нічник. Від відблисків вуличних ліхтарів захистять жалюзі, щільні штори або маска для сну.

Ліжко

Коли ми їмо і працюємо на ліжку, тіло звикає до бадьорості і перестає сприймати ліжко як місце для сну. Незручний матрац або подушка теж заважають спати.

Позбавте ліжко від ролі їдальні та робочого кабінету. Зробіть його максимально комфортним для вас місцем сну.

Неправильні фізичні вправи або їх відсутність

Фізичне навантаження допомагає нормалізувати сон, якщо підібране правильно. Але потягати штангу о 23:00 — погана ідея. Інтенсивне навантаження відразу перед сном дуже підбадьорить тіло і воно буде відмовлятися від сну.

Потрібно тренуватися регулярно, щоб добре спати. Займатися фізичною активністю хоча б 3-4 рази на тиждень. Але припиняти активність за півтори години до сну.

Багато чи мало їжі

Переїдання заважає висипатися. Але відмовлятися від їжі — не вихід, тому що голод теж позбавляє сну.

Не нехтуйте вечерею. Але постарайтеся не їсти за 3 години до сну. Вибирайте легку вечерю. Наприклад, салат.

Температура

Оптимальна температура для сну — від 18 до 22 °C. Холод і спека заважають спати. І жити, до речі.

Слідкуйте за температурою в кімнаті. Провітрюйте приміщення перед сном. Якщо мерзнете, подбайте про те, щоб у вас був гарна ковдра і теплі шкарпетки.

Надлишок думок

Невирішені проблеми, внутрішні монологи, передчуття нового дня будуть відволікати вас від сну. Забудьте про все і розслабтеся хоча б за годину до сну. Залиште проблеми для ранку, яке, як кажуть, мудріше.

А ввечері подбайте про те, щоб добре виспатися. Придумайте щовечірні розслаблюючі ритуали: читання художньої літератури, прогулянки в парку або ванну з морською сіллю.

 

 

 

 

Back to top button