Цікаве

Копію листа Христофора Колумба про відкриття Америки повернули в Іспанію

Поверненню листа передувало семирічне розслідування

Імміграційна та митна поліція США передала представникам Іспанії знайдену копію листа Христофора Колумба про відкриття Америки, яка раніше була викрадена, – повідомляє 1NEWS.

Американські правоохоронці в штаті Делавер отримали повідомлення про те, що з європейських бібліотек було вкрадено кілька копій оригінального листа Колумба, написаних вручну в XV столітті.

Слідство встановило, що в 2005 році копію листа Колумба, викрадену з Національної бібліотеки Каталонії в Барселоні, продали за € 600 тисяч двоє італійських книготорговців.

У 2013 році було встановлено, що в 2011 році документ було перепродано за близько $900 тис. Новий власник копії листа добровільно передав її американській владі.

Цього листа Колумб написав після першої експедиції, коли відкрив один із Багамських островів.

За словами посла Іспанії в США Педро Моренеса, в листі Колумб “розповідає іспанським королю і королеві про свою першу подорож, про перші враження від Нового Світу і перших зустрічах із тубільцями”.

Лист Христофора перевели на кілька мов і розповсюдили по всій Європі. Так Іспанія хотіла розповісти всім про своє досягнення. Копії листа були створені в період з 1493 по 1497 роки.

Джерело: Новое время

Back to top button