УкраїнаЦікаве

Кому коньяк – кому ікони: топ-10 українських “шишок”, які тратять статки на колекції

У топ-10 завзятих колекціонерів серед представників української влади увійшли народний депутат (“Воля народу”) Олександр Фельдман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, депутат Харківської міської ради Олександр Давтян, позафракційний народний депутат Сергій Тарута, народний депутат (БПП) Ольга Богомолець, народний депутат (“Воля народу”) Олесь Довгий, народний депутат (БПП) Дмитро Андрієвський, директор ДП “Новопокровський комбінат хлібопродуктів” Андрій Яковенко, голова Державної служби фінансового моніторингу Ігор Черкаський і секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов.

Про це повідомляє 1News з посиланням на Bihus Info.

Говорячи про першу п’ятірку списку, слід зазначити, що Фельдман володіє 3 219 пляшками елітних вин і коньяків і приблизно 2 тис. одиниць історичної холодної зброї.

Колекції українських чиновників

Інфографіка: Bihus Info

У власності голови МВС Авакова знаходиться 781 пляшка колекційних вин, а також картини, старовинні монети, марки та антикварні меблі.

Колекціонером дорогих спиртних напоїв є і Давтян. У своїй декларації він вказав 505 пляшок колекційних вин, коньяків і віскі, 189 картин, антикварні ікони та статуетки.

Що стосується Тарути, то він колекціонує старовинний посуд, статуетки, історичні книжкові видання. Однак основним предметом його колекціонування все ж залишається живопис — в його декларації вказані 261 картина і 40 ікон.

Парламентарій Богомолець також колекціонує ікони і навіть пише наукові роботи про них. Так, вона задекларувала авторські права на дві книги — “Домашні ікони Центральної України” і “Вікна в позапростір. Історія колекції українських домашніх ікон”.

Також Богомолець є кінцевим бенефіціарним власником музею української домашньої ікони та старжитностей “Душа України”. Однак, скільки всього ликів святих має нардеп, невідомо — їх вона задекларувала як дві колекції, але точну кількість примірників не вказала. Слід зазначити, що в декларації Богомолець значиться і колекція зі 122 картин.

Back to top button