Цікаве

Кажани виявилися розповсюджувачами смертоносного вірусу

Міжнародна група вчених з’ясувала, що в знищенні популяції коал можуть бути винні близькі родичі кажанів. Дослідження було опубліковане в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, передає 1NEWS.

Фахівці помітили, що описаний у кажанів і поширений на північному сході Австралії птеропідний гаммаретровірус Херві (HPG) міг стати причиною вимирання коал. Смертоносний ретровірус KoRV, знайдений в біологічному матеріалі криланами, швидше за все, викликав у популяції коал синдром імунодефіциту, рак і ряд інших важких проблем зі здоров’ям. Його патоген міг передаватися як від одного дорослої тварини до іншого, так і від матері до дитинчати.

Китай став осередком смертоносних епідемій. Як віруси з’являються там знову і знову?

Відзначається, що кажани виявилися традиційними переносниками вірусів. Коли передані від криланами коалам ретровіруси інтегруються в клітини зародкової лінії, вони згадуються як ендогенні ретровіруси (ERV). Згідно зі спостереженнями вчених, KoRV є інфекційним ретровирусом, який в даний час піддається ендогенізаціі в генофонді коал. Спочатку фахівці вважали, що ретровірус зберігся в ДНК всіх коал, а захворювання носили ендогенний характер.

За підрахунками австралійських екологів, чисельність коал за останні дев’ять років скоротилася приблизно на 60 відсотків. Крім вірусу KoRV популяція піддається винищенню через лісові пожежі, які знищують евкаліптові ліси, діяльності людини, а також інших тварин.

У січні стало відомо, що від лісових пожеж в австралійському штаті Новий Південний Уельс загинули близько півмільярда диких тварин. У число тварин, популяція яких істотно скоротилася через катастрофу, відносять кенгуру і коал. Представників останніх в регіоні стало менше приблизно на третину.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button