Цікаве

Католицький Великдень 2020: дата і історія свята

Головне християнське свято як у православних, так і у католиків, – Великдень. Саме він є центром біблійної історії і знаменує світле Христове Воскресіння. Тому Великдень ще називають “свято свят і торжество торжеств”.

Коли святкують католицький Великдень у 2020 році, на яку дату він припадає, яка історія урочистого дня і чому святкування Воскресіння Христового не збігаються в часі у східних і західних християн, розповідає 1News.

Дата католицького Великодня-2020

Свято Великодня відзначають у багатьох країнах. Але при цьому в різних конфесій дати можуть відрізнятися. Наприклад, православний Великдень у 2020 році припадає на 19 квітня. А ось католицький відзначатимуть рівно на тиждень раніше – 12 квітня.

Чому така різниця в датах? Річ у тім, що Великдень у цих церквах відзначається за різними календарями, літочислення в яких також різниться. Православні святкують за юліанським календарем, а католики – за григоріанським. А тому дати православного і католицького Великодня можуть різнитися на один, два і більше тижнів.

Але це правило не є постійним, і раз на кілька років дати Великодня в цих церквах збігаються. Тоді і православні, і католики святкують цей великий день разом.

Великдень: історія встановлення

У 325 році в Нікеї відбувся перший Вселенський собор, на якому священнослужителі визначилися з датою Великодня за Олександрійською пасхалією. За постановою собору Великдень став зсувним святом і мав відзначатися в першу неділю після весняного рівнодення і повні, після закінчення повного тижня з часу старозавітної іудейської Пасхи.

Однак пізніше, у XVI столітті, священик Христофор Клавіус озвучив інший календар для визначення дати Великодня. Починаючи з 1582 року католики перейшли на григоріанський календар для обчислення пасхалії, у підсумку католицький Великдень часто настає раніше за іудейську Пасху або в один день із нею і випереджає православний Великдень. Східна ж церква відмовилася від нововведення і залишилася на колишньому Юліанському календарі.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close