Цікаве

Кабмін збільшив розмір мінімальних аліментів на дитину

Кабінет Міністрів збільшив мінімальний розмір аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Деталі нового порядку виплати аліментів відповідно до рішення уряду пояснили в Мінсоцполітиці. Розповідає 1News з посиланням на повідомлення Міністерства соціальної політики.

Згідно з рішенням, розмір аліментів повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини, але не менше 50% його прожиткового мінімуму.

Такі норми містяться в постанові Кабінету міністрів, яке роз’яснює механізм застосування прийнятого ще в травні парламентом Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання”.

Підкреслюється, що “розмір аліментів повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини, але не менше 50% його прожиткового мінімуму”.

В даний час прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 1426 грн. (Тобто сума аліментів повинна бути не менше 713 грн.), А в віці від 6 до 18 років – 1 777 грн. (889 грн.).

У той же час, з 1 грудня 2017 року прожитковий мінімум для дітей зазначених вікових груп підвищиться до 1492 і 1860 грн.

Нагадаємо також, що прийнятий в травні закон встановив верхню межу суми аліментів – десять прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Сьогодні – від 14 до 18 тисяч гривень.

В цілому аліменти на одну дитину можуть становити чверть доходу того з батьків, хто проживає окремо. На двох дітей ця сума збільшується до третини заробітку, а на трьох дітей і більше – до 50%.

При цьому, підраховуючи суму аліментів, суд повинен врахувати не тільки офіційну зарплату платника, а й його реальні доходи (які можна визначити, взявши до уваги витрати на поїздки, покупку автомобілів, нерухомості, техніки і так далі).

Втім, розмір аліментів може бути визначений, як судом, так і за домовленістю між батьками. Закон передбачив, що аліменти повинні платити і люди, що працюють за кордоном: в разі встановлення джерела і розміру заробітку (доходу) платника аліментів за заявою їх одержувача державний або приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості.

Але найголовніше, що закон вніс до Сімейного кодексу України зміни, згідно з якими “аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини”. Встановлено, що той з батьків або інших законних представників дитини, на чиє ім’я виплачуються аліменти, розпоряджається грошима виключно в інтересах неповнолітнього.

Також новий порядок визначає, що суд повинен видати наказ із зазначенням чіткої суми аліментів протягом 72 годин після звернення того з батьків, з ким проживає дитина. Експерти відзначають, що триденний термін був встановлений тільки в випадках, коли мова йде про виплати на дітей. При цьому процес, пов’язаний з поділом спільного майна при розлученні, може тривати скільки завгодно.

 

Новини за змістом

Загрузка...
8peK Mobster
Загрузка...
Close