Цікаве

Japan Airlines вирішили відмовитись від звернення “пані та панове” на борту літака

Якщо ви сядете в літак японської авіакомпанії Japan Airlines з 1 жовтня, то більше не почуєте звернення “пані та панове”. Замість цього використовуватимуться гендерно-нейтральні фрази, такі як “Увага всім пасажирам” або “Всім доброго ранку”, передає 1News. Це рішення прийняли, щоб не дискримінувати ЛГБТ+ людей.

Japan Airlines – одна з небагатьох авіакомпаній світу, які вітають гендерно-нейтральні звернення до пасажирів. Однак, вони застосовуватимуться тільки до оголошень англійською мовою. Тому що в японській мові вираз звернення до пасажирів вже гендерно-нейтральний.

В авіакомпанії заявили, що хочуть створити позитивну атмосферу і ставитися до всіх із повагою. “Ми взяли на себе зобов’язання не допускати дискримінації за ознакою статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності або інших особистих якостей“, – заявив представник Japan Airlines Марк Морімото.

Рішення авіакомпанії не викликало серйозних хвилювань в Японії. “Це дрібниця, про яку більшість людей не дбає, тому що зміна оголошення англійською мовою може бути не зрозумілою або не поміченою багатьма пасажирами, що говорять по-японськи”, – розповів професор соціології Кадзуо Кавагуті.

За його словами, оскільки Japan Airlines є одним з провідних підприємств в Японії, дружнім до ЛГБТ+, їхні зусилля слід цінувати. “Я думаю, що для великих компаній важливо почати такі хороші практики, тому що інші середні чи малі компанії схильні слідувати за ними”, – підсумував професор соціології.

Одностатеві шлюби офіційно не визнаються в Японії, хоча опитування показують, що вони мають сильну підтримку громадськості.

Відзначимо, що минулого року авіакомпанії Air Canada та EasyJet також запровадили гендерно-нейтральні вітання.

Джерело: BBC

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close