Цікаве

Історик розповів, що змусить стримати Угорщину

Українським дипломатам, у відповідь на риторику Будапешта, варто підняти питання військових злочинів угорських військ під час анексії Закарпаття в 1939 році і за наступні роки окупації.

Про це в ефірі ObozTV заявив історик Юрій Гудименко, передає 1News.

“Угорці, зрозуміло, війною не підуть і атакувати не будуть. Для них це звернено своєму внутрішньому споживачеві, виборцю, щоб показати, що ми захищаємо права угорців у всьому світі. Наші дипломати можуть відповісти логічними питаннями. Ми, наприклад, не нагадували угорцям про те, що, вибачте, під час Другої світової війни було вчинено низку військових злочинів”, – підкреслив він.

Зі слів історика, раніше в українців не було конфліктів з угорцями до анексії Будапештом Закарпаття в 1939 році.

“Це був перший випадок збройного опору союзнику Гітлера. Ми про це мовчимо і, можливо, даремно. Тоді полонені закарпатські українці були просто розстріляні. Це був типовий геноцид за національною ознакою. І ми можемо про це говорити”, – наголосив Гудименко.

Крім того, він зазначив, що в українців також є достатньо питань до Будапешту.

“Я не пропоную починати, наприклад, дипломатичний конфлікт із Угорщиною, хоча вони його, дійсно, провокують. Я говорю про те, що, якщо ми говоримо про історію, як угорці опинилися в Закарпатті, то нам є про що поговорити з двох сторін”, – резюмував блогер.

Новини за змістом

Загрузка...
8peK Mobster
Загрузка...

Вас це може зацікавити

Close
Close