Цікаве

Іспанський астроном придумав, як шукати інопланетян

В основному, пошук здійснюється шляхом прослуховування електромагнітних сигналів з космосу

Пошук позаземних цивілізацій можна проводити за допомогою космічного сміття, що оточує планети, де ці цивілізації перебувають. Такий спосіб описав іспанський астроном Гектор Сокас-Наварро.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Republic.

Пошук позаземних цивілізацій ведеться астрономами і ентузіастами космосу протягом багатьох десятиліть – такі проекти і заходи об’єднані під загальною назвою SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence, пошук позаземного розуму). В основному, пошук здійснюється шляхом прослуховування електромагнітних сигналів з космосу – передбачається, що якщо яка-небудь цивілізація у Всесвіті існує, вона на певному етапі розвитку навчиться передавати радіохвилі.

Нова пропозиція з пошуку позаземного життя ґрунтується на припущенні, що технологічно розвинена цивілізація буде займатися освоєнням космосу, в тому числі космічних кораблів. З плином часу апарати почнуть накопичуватися на орбіті планети.

Експерименти Гектора Сокаас-Наварро показали, що пояс з космічного сміття буде залишати слід на кривій блиску материнської зірки під час транзиту – цей слід в деяких випадках буде достатнім для того, щоб його можна було зафіксувати сучасними пристроями. Зокрема, найкраще сміттєвий пояс буде видно в системах з червоного карлика і обертаються навколо нього планети з невеликою орбітою.

Складність пошуку полягає в тому, що космічне сміття на кривій блиску буде залишати приблизно такі ж сліди, як природні кільця, що оточують потенційно населену екзопланету.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close