Цікаве

Інтернет розігнали до шалено рекордної швидкості

Щорічно різні лабораторії дослідних інститутів встановлюють технологічні рекорди. Днями вчені з Технологічного університету Суінборна і Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT) змогли “розігнати інтернет”, встановивши божевільну швидкість з’єднання в 44,2 Тб/с.

Як повідомляє 1News, така швидкість з’єднання дозволила б завантажити відеоконтент в роздільній здатності Ultra HD на 50 дисках об’ємом в 100 Гб всього за секунду. Примітно, що автори проекту змогли досягти такого високошвидкісного сигналу за допомогою простого оптоволоконного кабелю довжиною 75 кілометрів з використанням однієї інтегрованої мікросхеми.

Швидкості подібного рівня вдалося досягти завдяки технології micro-comb, яка пропонує більш ефективний і менш громіздкий шлях передачі даних. Micro-comb використовувався разом з кабелем для, як кажуть вчені, “польових випробувань”. Тепер вчені хочуть адаптувати свою розробку під існуючу інфраструктуру.

“У довгостроковій перспективі ми сподіваємося створити інтегровані фотонні чіпи, які дозволили б досягти такої швидкості передачі даних по існуючим оптоволоконними лініями з мінімальними витратами”, – зазначив професор RMIT Арнау Мітчелл.

Якщо технологія коли-небудь дійде до повноцінної реалізації, першими її отримають великі дата-центри. Потенційне зниження вартості в майбутньому може зробити її доступною для рядових користувачів, але навряд чи у них буде потреба в такій швидкості з’єднання.

Джерело: Nature Communications

Tags

Останні новини

Back to top button
Close