Цікаве

Інтернет-магазини почали попереджати українців про покупки товарів з паспортом

В Україні з 28 квітня набирають чинності нові вимоги для здійснення платежів відповідно до закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Зокрема почали діяти обмеження на готівкові розрахунки. Відтепер ви не можете купити річ дорожче 5000 гривень без паспорта, повідомляє 1News.

Деякі інтернет-магазини вже почали розсилати повідомлення клієнтам про те, що для того, аби отримати покупку на суму більше 5000 гривень, при собі потрібно мати документ, що підтверджує вашу особу.

Таке повідомлення отримав журналіст 1News від відомого магазина.

Тобто, якщо ви плануєте купити за готівку, скажімо, смартфон, який коштує 6000 гривень, вам потрібно при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

При розрахунку карткою, документи для здійснення покупки вам не потрібні, адже ви вже ідентифіковані у вашому банку.

Нагадаємо, раніше 1News писало про те, що цим же законом вводяться обмеження на переказ коштів з платіжного терміналу. Відтепер переказати готівкові кошти на карту іншої особи ви можете тільки до 5000 гривень. Якщо вам необхідно переказати більшу суму, ви можете це зробити у банківському відділенні при пред`явленні паспорта та ідентифікаційного коду. Або ж зробити переказ з власної банківської картки.

НБУ вважає, що такі нововведення не вплинуть на більшість операцій. «Це жодним чином не вплине на більшість звичайних операцій з переказу грошей. Проблем із дистанційною сплатою комунальних послуг, оплатою податків, товарів та послуг чи іншими звичайними переказами громадян, зокрема з картки на картку, не має виникати», – зазначили у регуляторі.

Між тим у мережі користувачі обурюються, що подібні обмеження насправді можуть викликати проблеми для людей, які, приміром, проживають у сільській місцевості. Окрім того, такими нововведеннями держава фактично підштовхує громадян переходити на безготівкові розрахунки, які легше контролювати.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close