Індія вперше запустила ракету в межах орбітальної місії
Випробування проводилося з метою продемонструвати, чи зможе екіпаж безпечно залишити капсулу в разі її несправності.
Космічне агентство Індії (ISRO) здійснило перший випробувальний запуск ракети-носія у межах запланованої пілотованої місії Gaganyaan. Про це повідомило ВВС у суботу, 21 жовтня.
Запуск відбувся сьогодні з космодрому на острові Шріхарікота. Це була друга спроба за добу – перша була зупинена за п’ять секунд до запланованого часу запуску.
Випробування проводилося з метою продемонструвати, чи зможе екіпаж безпечно залишити капсулу в разі її несправності.
“Я дуже радий оголосити про успішне завершення місії TV-D1 (Test Vehicle Demonstration 1)”, – заявив після запуску голова Індійської організації космічних досліджень (ISRO) Срідхар Соманат.
Відомо, що відправлення пілотованої місії з трьома космонавтами на 400-кілометрову навколоземну орбіту відбудеться лише після успішного завершення серії безпілотних випробувань.
Індія схвалила місію щодо відправлення екіпажу на орбіту у грудні 2018 року. Вартість проєкту Gaganyaan оцінюється в $1 млрд. Місія запланована на 2025 рік.
Нагадаємо, Індія стала першою країною, яка посадила космічний корабель біля південного полюса Місяця після того, як спроба Росії приземлити свою станцію Луна-25 у цьому ж районі закінчилася невдачею.
На поточному тижні в Індії назвали терміни відправлення космонавтів на Місяць.
Індія анонсувала першу місію з вивчення Сонця
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp