Цікаве

Ілля Кива пропонує перейменувати проспект Бандери в Києві на честь Джорджа Флойда і внести його до Героїв Небесної сотні

Крім того, Кива звернувся до митрополита Епіфанія з вимогою «канонізувати невинно убієнного Флойда» і призначити день його шанування в церкві

Народний депутат Ілля Кива від фракції Опозиційна платформа — За життя пропонує оголосити тиждень жалоби й перейменувати в Києві проспект Степана Бандери на честь Джорджа Флойда, афроамериканця, вбитого поліціянтом у США. А ще депутат висунув пропозицію канонізувати Флойда, внести його до списків Небесної сотні та виплатити його родині 10 млн доларів.

Про це він написав у своєму Telegram-каналі, – повідомляє 1NEWS.

«У солідарність з американським народом, розділяючи їх національне горе у зв’язку з трагічною загибеллю темношкірого великомученика. Як народний депутат України пропоную оголосити тиждень жалоби й перейменувати в Києві проспект Степана Бандери в проспект Флойда», — написав Кива.

Крім того, Кива звернувся до митрополита Епіфанія з вимогою «канонізувати невинно убієнного Флойда» і призначити день його шанування в церкві.

Також депутат вимагає, щоб прем’єр-міністр України Денис Шмигаль виділив матеріальну допомогу в розмірі 10 млн доларів сім’ї загиблого афроамериканця.

«Прошу розглянути можливість включення Флойда в списки Небесної сотні, як людини, яка почала „революцію гідності“ в Сполучених Штатах Америки», — додав депутат.

Проспект Степана Бандери розташований Оболонському та Подільському районах міста Києва, місцевості Оболонь, Петрівка, Куренівка. Пролягає від вулиць Куренівської й Кирилівської до Північного мосту. Сучасна назва на честь українського політичного діяча, одного з ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху Степана Бандери — з 2016 року.

Нагадаємо, 46-річний афроамериканець Джордж Флойд загинув 25 травня в Міннеаполісі відразу після того, як його затримали при спробі розплатитися в магазині банкнотою, яку продавці вважали фальшивою. Один із поліціянтів притиснув його до асфальту, надавивши коліном на горло. Флойд заявляв, що не може дихати, після чого йому викликали швидку допомогу.

Пізніше чоловік помер у лікарні. Згідно з результатами розтину, смерть настала внаслідок «механічної асфіксії».

Відразу після інциденту в багатьох американських містах спалахнули вуличні протести, подекуди з погромами й актами вандалізму, які тривають досі. Акції протесту пройшли й в інших країнах.

Останні новини

Back to top button