Цікаве

Huawei створила власні операційні системи для гаджетів

Резервні ОС можуть бути використані тільки у "виняткових умовах"

Китайська компанія Huawei створила власні операційні системи для смартфонів, планшетів і ноутбуків на випадок, якщо їй доведеться припинити використання продуктів Google і Microsoft.

Про це повідомляє 1NEWS.

Бізнес Huawei у сфері телекомунікаційного устаткування стикається із серйозним політичним тиском з боку США.

Тому компанія вирішила себе убезпечити і створити резервні операційні системи (ОС), які зможе використовувати у своїх пристроях, якщо доступ їй до ОС Android і Windows буде заблокований.

“Ми підготували власні операційні системи. Якщо трапиться так, що ми більше не зможемо використовувати ці системи, ми будемо готові”, — повідомив німецькому виданню Die Welt глава споживчого підрозділу Huawei Річард Ю.

За його словами, “це план “Б” для компанії, яка вважає за краще все ж таки працювати з екосистемами Google і Microsoft.

Резервні ОС можуть бути використані тільки у “виняткових умовах”. Вони дозволять компанії “продовжувати операції при розвитку ситуації за несприятливим сценарієм”.

“Ми розраховуємо, що нам не доведеться їх використовувати, і, якщо чесно, ми не хочемо їх використовувати. Ми повністю підтримуємо операційні системи наших партнерів, нам і нашим клієнтам подобається працювати з ними”, — повідомило джерело.

Слова про “виняткові умови”, ймовірно, є відсиланням до ситуації навколо іншої китайської компанії — ZTE.

У минулому році влада США заборонили американським компаніям поставляти ZTE обладнання та програмне забезпечення в зв’язку з обвинуваченнями в порушенні компанією режиму санкцій відносно Ірану та Північної Кореї.

Huawei зробила ряд кроків для скорочення залежності від американських технологій. Зокрема, компанія сама виробляє чіпи для своїх смартфонів. Проте, у деяких із ноутбуків Huawei використовуються компоненти американських компаній, зокрема Intel.

Huawei займає друге місце серед світових виробників смартфонів за часткою ринку. Наразі компанія використовує ОС Android від Google у своїх мобільних пристроях, а також ОС Windows від Microsoft — у планшетах і ноутбуках.

Джерело: Інтерфакс-Україна.

Back to top button