Цікаве

Нардеп Микитась будує на Подолі “Ла манш”

Невдовзі на Подолі – перехресті Щекавицької і Набережної – з’явиться черговий 35-метровий житловий будинок від «Укрбуд Інвест» під назвою La Manche. Журналісти проекту «Наші гроші» на прикладі цього будівництва показали, як депутат Максим Микитась, якого пов’язують із компанією-забудорвником, зміг переступити закон, реалізуючи цей проект.

Житловий будинок, який невдовзі постане на Подолі на землях для громадської забудови

«У 2012 році земельну ділянку тут отримала фірма братів Супруненків «Астеріс». Нагадаємо, що один із братів – колишній зять Черновецького, тобто проблем не було. Правда, одразу після цього по «молодій команді мера»  проїхався «непорожняк» донецької влади. У результаті Супруненки хоча й отримали результативне голосування сесії міськради, але договір з ними так і не підписали. А вже через рік прокуратура  виявила, що комісія міськради затвердила проект землеустрою «Астерісу» незаконно. І суди усіх трьох інстанцій з цим погодилися. Судді зафіксували цілий букет порушень. Найважливіша – на цій ділянці не можна будувати житло, оскільки за Генпланом – це землі громадської забудови», – пишуть журналісти.

Згодом у березні 2015 року Київрада прийняла рішення, що всі попередні виділення землі, по яких договір оренди не укладуть до березня 2016-го, втрачають силу.

«Однак «втрата сили» не відбулась. Бо невдовзі набрав міць Максим Микитась і його команда», – говориться у матеріалі.

Основна проблему, яка постала перед «концесіонерами» лишалась все тією ж: як збудувати житло на землях, відведених під громадську забудову. Вдалося це зробити за допомогою судді Господарського суду Олексія Спичака, який у 2016 році реанімував справу «за нововиявленими обставинами».

А влітку  2017 року депутати Київради проголосували, а Кличко підписав рішення, яким продовжили рішення 2012-го року (яке вже рік як втратило чинність!). І вже 1-го вересня новий договір оренди землі на 25 років був підписаний.

Нардеп із «Волі народу», «укрбудівець» Максим Микитась

«Лишалась дрібничка. Затвердити містобудівні умови. Зробити це в законний спосіб було неможливо – на Генплані і далі лишалась пляма «громадська забудова», а в проекті навпаки – стандартний житловий будинок. Але тут сталось чергове бінго! Департамент містобудування та архітектури КМДА вирішив, напевно, що десь в нетрях цього будинку буде сауна і бібліотека. А вони, безумовно, несуть громадське навантаження. А відтак затвердив містобудівні умови, результатом яких стане (цитуємо експертизу проекту): «семисекційний 231-квартирний 9-поверховий житловий будинок з підземним паркінгом та вбудованими приміщеннями торговельного та громадського призначення»», – говориться у матеріалі.

Журналісти зазначають, що в тій же експертизі чітко написано, що висота будинку складатиме 35 метрів. При чому – тільки по фасаду, а в глибині будови – ще вище. Тим часом відповідно до Генплану Києва у центральному історичному ареалі, куди входить і Поділ, висота будівель має бути не вище 27 м.

У лютому 2017 року міністр культури Євген Нищук прозвітував ЮНЕСКО, що територія пам’ятки ландшафту «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра» відноситься до особливо цінних земель, і на них нове будівництво заборонене. А вже у квітні 2018 року це ж міністерство дало «Укрбуд Інвесту» погодження на будівництво «багатофункціонального комплексу» по вул. Щекавицькій, 46.

«Хоча зі всіма гілками влади у Максима Микитася складається все якнайкраще, він однак не лише не пишається своїм бізнесом, а навпаки – максимально від нього на людях дистанціюється. От, наприклад,  «Укрбуд Інвест». Його засновником є ТОВ «Укрбуд Девелопмент» (99%), власником  якої є британська  Bazert Development LLP. Микитась у своїй декларації за 2017 рік вказав себе бенефіціарним власником усіх цих трьох компаній», – пише журналіст «Наших грошей».

Сам Микитась при зустрічі з журналістом заперечив, що має будь-який стосунок до цієї компанії.

Джерело: Наші Гроші

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close