Цікаве

Греція визнала незалежність УПЦ

Політолог і філософ релігії Лукаш Кобешко коментує політику у православ’ї для газети «Rzeczpospolita». Патріархат Москви і всієї Русі поглинув Російську Православну Церкву у Західній Європі. Звідки беруться ці поділи?, – запитує видання у експерта. «Головним чином, вони існують в адміністративні сфері. Конфлікт, за яким ми спостерігаємо протягом останнього року, почався разом з процесом надання автокефалії церкві в Україні. Московський Патріархат цьому спротивився», – говорить Кобешко.

Експерт зазначає, що політика в Православній Церкві має дуже важливе значення. Після розпаду СРСР Православна Церква і далі переживає відродження. За правління Владіміра Путіна спостерігається зростання симбіозу поміж нею та Кремлем. Лукаш Кобешко вважає, що «Москва вбачає у Церкві певне знаряддя, яке може служити для утримання впливів».

Церковну тематику також порушує видання «Gazeta Polska Codziennie». Йдеться про те, що Грецька Церква визнала незалежність Української Православної Церкви. Це рішення має винятковий характер, оскільки Грецька Церква є однією з найбільших православних церков у світі. За інформацією порталу «Orthodox Times» урочистість літургійного підтвердження визнання УПЦ відбудеться 19 жовтня в Салоніках під час Святої Літургії, яку співслужитимуть Архієпископ Ієронім та глава УПЦ Митрополит Епіфаній. Експерти вважають, що це рішення Грецької Церкви вплине і на рішення інших канонічних церков щодо визнання Української Православної Церкви.

 

Джерело: Польське радіо.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close