УкраїнаЦікаве

ГПУ повідомила про підозру Арбузову та заарештувала майно його людей у Нацбанку

Генпрокуратура повідомила про підозру колишньому першому віце-прем’єру та екс-голові Нацбанку Сергію Арбузову. Про це 1News повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

arbuzov

Як зазначається у повідомленні, Управлінням з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями спільно з управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами невиконання покупцем пакету акцій ВАТ «Укртелеком» – ТОВ «ЄСУ» умов приватизації щодо створення виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення (далі – ТМСП), незаконного фінансування упродовж 2012 – 2013 років створення ТМСП за рахунок коштів Державного бюджету України та приватизації 92 % державного пакета акцій ВАТ «Укртелеком» за заниженою вартістю.

«У кримінальному провадженні складено та у передбачений законом спосіб направлено повідомлення про підозру колишньому Першому віце-прем’єр-міністру України С. Арбузову у вчиненні незаконного фінансування упродовж 2012 – 2013 років створення ТМСП за рахунок коштів Державного бюджету України в сумі 220 млн грн за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України», – говориться у повідомленні прес-служби.

Як додають у Генпрокуратурі, на даний час вирішується питання про оголошення С. Арбузова у міжнародний розшук та обрання йому судом запобіжного заходу.

Окрім того, Генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив, що ГПУ завершено досудове розслідування за підозрою колишніх заступника Голови Національного банку О. Ткаченка та директора департаменту Національного банку Р. Яковлєва в участі у створеній колишнім президентом України В. Януковичем та С. Курченком злочинної організації.

луценко

«Зазначені особи обвинувачуються у забезпеченні прийняття Національним банком України у 2013 році незаконного рішення про видачу підконтрольному злочинній організації банку стабілізаційного кредиту, який у подальшому використано на користь співучасників злочину шляхом виведення коштів за кордон та обернення їх на готівку», – зазначив Луценко.

За його словами, у результаті вчинення злочину державі заподіяно збитки на суму 787 млн грн.

«На все встановлене майно обвинувачених накладено арешт. Обвинувальний акт у кримінальному провадженні спрямовано до суду», – пише Луценко.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close