Цікаве

Google прокладе новий інтернет-кабель по дну Атлантичного океану: подробиці

Google у співпраці з провайдером SubCom збирається прокласти ще один довгий інтернет-кабель під назвою Grace Hopper по дну Атлантичного океану, щоб з’єднати береги США, Великої Британії та Іспанії. Таким чином буде знижено навантаження на міжконтинентальний трафік, а новий тип кабелю дозволить розігнати інтернет до шаленої швидкості, повідомляє 1News.

В епоху бездротових комунікацій напевно дивно чути, що Google збирається прокласти новий інтернет-кабель. Багато напевно помилково припускають, що інтернет давно використовує супутниковий зв’язок для об’єднання всього світу. Правда полягає в тому, що велика мережа підводних мережевих кабелів з’єднує континенти між собою, і дротове з’єднання 2020 року відповідає за 98% міжнародного інтернет-трафіку.

Оскільки суспільство стає все більш залежним від інтернету, важливість цієї критично необхідної інфраструктури тільки збільшується. Саме тому Google оголосила, що будує новий приватний підводний кабель, щоб зв’язати США з іншими частинами світу.

Новий інтернет-кабель названий на честь американської вченої Ґрейс Гоппер, яка померла 1992 року. Ця людина була піонером в області комп’ютерного програмування. Їй приписують створення одного з перших компіляторів, що безпосередньо привело до розробки мови програмування COBOL.

SubCom працює з 1955 року. Компанія протягом багатьох років працювала над більш ніж 200 системами. Підводний кабель складатиметься з 16 пар волокон (по 32 в кожному) і надасть Google прямий маршрут до Великої Британії і Іспанії. За словами технічного гіганта, це буде перший підводний кабель, в якому буде реалізована технологія комутації оптоволокна, що дозволить їм краще маршрутизувати трафік під час відключень. Google і SubCom планують завершити роботу над кабелем Grace Hopper 2022 року.

Джерело: Techspot

Back to top button