Цікаве

Голову Волинської облради можуть звільнити за “забудькуватість” у декларації

Голова Волинської облради Ігор Палиця в листопаді 2016 перерахувавна користь партії УКРОП 500 тис. гривень, проте не вказав ці витрати в електронній декларації.

Без названия (6)

Як повідомляє прес-служба руху “Чесно“, за це чиновнику загрожує штраф, громадські роботи і навіть позбавлення волі на строк до 2-х років, передає 1News.

Як нагадали в прес-службі, відповідно до закону депутат повинен указати всі витрати, сума яких перевищувала 50 мінімальних зарплат (68,9 тис. грн станом на 2016 рік).

“Невідповідність у декларації є кримінальним правопорушенням у разі, якщо сума перевищує 250 мінімальних заробітних плат (344,5 тис. грн). Законом також передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів (від 42 до 51 тис. грн), громадські роботи і навіть ув’язнення до двох років (ст. 366 (1) КК). Крім того, за рішенням суду, Ігор Палиця може позбутися посади голови обласної ради”, – йдеться в повідомленні.

У свою чергу, представники Палиці запевнили, що про внесок на користь партії УКРОП просто забули, і навіть звернулися в Нацагентство із запобігання корупції (НАЗК) із проханням виправити декларацію.

“У 2016 році Ігорем Петровичем були внесені 500 тис. грн на статутну діяльність партії УКРОП. При заповненні декларації помилково не була вказана ця сума. Уже повідомили НАЗК про дану помилку і це буде відображено в електронній декларації за 2016 рік”, – зазначила помічниця Палиці Ольга Таланова.

Потім Таланова дала ще один коментар: “Ми розібралися в ситуації. Помилки немає. Все відображено в розділі 14 декларації за 2016 рік під назвою “Благодійність”.

Однак у НАЗКА відзначили, що за законом кожен платіж, здійснений декларантом, повинен вказуватися окремо.

У НАЗК додали, що визначений законом термін подачі поправок до декларації закінчився, тому можливості подати виправлення або уточнення вже немає. Крім того, виявлені журналістами факти невідповідності в деклараціях чиновників і депутатів є фактором, який може вплинути на рішення НАЗК про повну перевірку декларації.

У русі “Чесно” відзначають, що Палиця щедро витрачає гроші на власні благодійні організації, також тісно пов’язані з партією УКРОП. У своїй декларації він вказав, що пожертвував на таку благодійність понад 9 млн грн.

За словами помічниці Палиці, мова йде про підтримку благодійного фонду “Фонд Ігора Палиці “Новий Луцьк”.

Back to top button