Цікаве

Генпрокуратура завела справу на співробітників НАБУ по заяві Демчини (відео)

Генеральна прокуратура України розглянула заяву Першого заступника голови Служби безпеки України Павла Демчини від 12 вересня 2018 року щодо вчинення кримінальних правопорушень співробітниками Національного антикорупційного бюро України. Про це 1News повідомила прес-служба СБУ.

Як зазначається у повідомленні, співробітники ГПУ, розглянувши заяву Демчини, визнали достатніми дані викладені в ній, у зв’язку з чим 13 вересня було зареєстровано кримінальне провадження стосовно співробітників НАБУ, які обґрунтовано підозрюються у вчинені злочинів передбачених ч.1 ст.343 «Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця», ч.2 ст.372 «Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності», за якими детективам загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років.

На прес-брифінгу 14 вересня Демчина розповів деталі справи та заявив, що НАБУ «у відповідь та з почуття помсти підготувало у відповідь підозру йому про нібито незаконне збагачення». «Підстави реєструвати цю справу не було (мається на увазі справу НАБУ по Демчині – ред.), тому було ініційоване журналістське розслідування», – розповів він.

Демчина нагадав, що на наступний день після виходу журналістського розслідування він особисто привіз заяви до НАБУ і САП, щоб вони перевірили факти, на які вказували журналісти.

За його словами, причиною цікавості до нього особисто від НАБУ він вважає складання адмінпротоколу на заступника начальника відділу забезпечення  директора бюро.

«Колишня громадянка російської федерації, яка набула українське громадянство і продовжувала працювати у російському посольстві. Згодом виграла конкурс і перейшла до роботи в НАБУ. Коли придивились, то зрозуміли, що вона отримала гроші він міжнародної організації окрім зарплати в бюро. А це порушення законодавства…..Відповідно мною був складений протокол і направлений до суду», – розповів Демчина. Мова йде про справу щодо співробітниці НАБУ Катерини Везєлєвої-Борисової.

Демчина зазначив, що до нього звертались люди від імені директора НАБУ Артема Ситника не робити цього.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Павло Демчина направив у Генеральну прокуратуру заяву про вчинення кримінальних злочинів співробітниками НАБУ.  Він стверджує, що Національне антикорупційне бюро планувало шантажувати співробітника Національного банку України. Зокрема про це йдеться у заяві на ім’я генпрокурора України, яку опублікувала у Facebook прес-секретар СБУ Олена Гітлянська 13 вересня.

Вона оприлюднила копію заяви та фото плану, який одержав у своє розпорядження Демчина.

«У сейфі одного зі співробітників НАБУ було вилучено конверт, у якому знаходився план компрометації працівника НБУ. Згідно зі змістом вказаного документа, працівники НАБУ повинні були створити умови для знайомства із зазначеним посадовцем шляхом штучного створення ДТП за його участі з подальшим запрошенням до закладу громадського харчування для вживання алкогольних напоїв нібито для врегулювання питань відшкодування збитків, завданих під час ДТП. Після вживання алкоголю співробітниками НАБУ планувалося спровокувати співробітника НБУ до вступу в інтимні стосунки із заздалегідь підібраною особою та провести відеофіксацію позашлюбних статевих відносин», – ідеться в заяві першого заступника голови СБУ.

Демчина зазначив, що дані він дістав під час розслідування протиправних дій НАБУ, але співробітники відомства намагалися домогтися вилучення цих матеріалів кримінального провадження.

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська також додала, що у рамках розпочатого кримінального провадження у співробітників НАБУ була вилучена значна кількість речових доказів, що вказують на вчинення ними низки кримінальних правопорушень. Трьом працівникам НАБУ оголошено про підозру в скоєнні злочину. «Ми розуміємо, що всі детективи НАБУ вважають себе послідовниками Джеймса Бонда, але він не опускався до «підкладання» повій посадовцям державного регуляторного органу», – додала вона.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close