Цікаве

Генеральною прокуратурою України спільно з СБУ викрито колишнього директора УДП «Укрхімтрансаміак» у розтраті державного майна в особливо великих розмірах

Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, 10.03.2017 повідомлено про підозру колишньому директору Українського державного підприємства «Укрхімтрансаміак» В. Бондіку у розтраті державного майна в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, розповідає 1News з посиланням на Генеральну прокуратуру України.

5280330-gpu-otkryto-ugolovnoe-delo-po-faktu-nac

Досудовим розслідуванням установлено, що колишній директор УДП «Укрхімтрансаміак» В. Бондік не маючи на те реальної необхідності, незважаючи на економічну недоцільність та ігноруючи наявну прибутковість підприємства, 22.12.2010 умисно уклав від імені УДП «Укрхімтрансаміак» з Амстердамським Торгівельним Банком договір про термінову кредитну лінію на суму 35 млн доларів США за відсотковою ставкою 8,00% з метою лише поповнення обігових коштів.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, В. Бондік аналогічно (не маючи необхідності), без попереднього погодження Міністерства фінансів України та з метою приховування розтрати коштів за першим кредитом 23.11.2011 умисно уклав від імені УДП «Укрхімтрансаміак» з Амстердамським Торгівельним Банком другий договір про термінову кредитну лінію на суму вже 48,2 млн доларів США за ще більшою відсотковою ставкою – 9,25%, у тому числі для погашення заборгованості за попереднім кредитом.

Внаслідок таких дій В. Бондіка тільки за період з 01.01.2015 по 15.11.2016 Амстердамському Торгівельному Банку безпідставно виплачено 2,3 млн доларів США, що відповідно до курсу Національного банку України становило 58,3 млн грн, в якості відсотків за користування недоцільним та економічно необґрунтованим кредитом.

За скоєне кримінальне правопорушення зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

На даний час проводиться комплекс слідчих та розшукових дій з метою встановлення усіх обставин вчиненого злочину, притягнення всіх винних осіб до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих збитків.

Back to top button