Цікаве

Геловін – ліки від внутрішніх страхів: думка експертів

Щороку от уже кілька десятків років ми готуємося, а хтось і чекає з нетерпінням Геловін. Звісно, це певним чином данина моді, якщо говорити про дитсадівські та шкільні вечірки, а для дорослих – це зайвий привід зібратися в “страхітливійю” атмосфері з друзями. Але крім розваги, це свято має і іншу, важливішу функцію – воно допомагає позбутися страхів. І не тільки дітям. Психологи в цьому впевнені. Пояснюємо, чому так відбувається, передає 1News.

Як вважають психіатри в Університеті Джорджа Вашингтона , Геловін – навіть необхідний у допомозі дітям впоратися зі своїми страхами перед незвіданим. Дитина підсвідомо хоче доторкнутися до свого страху в безпечних для неї умовах, за допомогою гри. Адже зустрічатися зі страхом у реальному житті страшніше. Поспостерігайте, якщо у вас є діти. Що страхітливіший костюм і грим у дитини, то більше він справить враження на інших.

Для дорослих же Геловін – це можливість відкритися перед самим собою, в невимушеній атмосфері оголосити друзям про свої страхи і навіть комплекси. Вони навіть можуть не помітити цієї вашої демонстрації, ну а ви-то знатимете, що зробили перший і такий важливий крок до подолання самого себе.

Весь антураж Геловіна – павутиння, кажани, імітація кровітощо – діти стикаються з цим і розуміють, що таких речей треба все ж побоюватися, а не панічно боятися. Грубо кажучи, якщо у вашої дитини страх перед павуками, одягніть її у костюм павука і поспостерігайте, як швидко у неї почне зникати страх перед комахами.

Традиційна речівка “Життя/неприємність, або частування?”, яку промовляють діти, допомагає сублімувати почуття страху перед темою смерті.

А що з дорослими?

Дорослим же святкування Геловіна дає потужний поштовх виплеснути свій “темний бік” особистості. Але це не відбувається імпульсивно. Це відбувається підсвідомо. Людина сама контролює, який образ йому використовувати. Наприклад, надягнувши Дракулу, ви граєте особистість підступну та небезпечну. Ймовірно, певною мірою здорової підступності вашій особистості бракує. Або ж ви приміряєте костюм товстого монстра, щоб викликати усмішку в оточення. Це може означати, що ви комплексуете щодо власної ваги.

Тобто за допомогою чорного гумору та яскравих костюмів ви відтворюйте речі, що вас лякають і непокоять в атмосфері гри, сміху, навіть дурнощів. Це допоможе, як і дітям з почуттям страху, боротися зі своїми “внутрішніми демонами”.

Важливо пам’ятати, що Геловін – це не панацея від різного роду психічних і психологічних розладів. Це варіянт розплющити очі на страшні нас речі, подивитися на них з іншого, несподіваного ракурсу. Свого роду терапія “правильного придушення та зцілення” від своїх страхів.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close