Цікаве

Французькі вчені підтвердили, що COVID-19 має втричі більшу летальність, ніж сезонний грип

Близько 16,9 відсотків госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 померли за час дослідження, а показник летальності серед тих, хто був госпіталізований з грипом, становить 5,8 відсотка

Нове дослідження показало, що рівень смертності серед госпіталізованих пацієнтів, у яких виявлена коронавірусна хвороба COVID-19, майже втричі вищий, ніж серед хворих на грип.

Про це йдеться у повідомленні за результатами дослідження, проведеного у Франції під керівництвом професора Лайонела Пірота з Центру клінічних досліджень при кліниці Університету Діжона, – інформує 1NEWS.

Дослідники порівняли національні дані Франції щодо 89,5 тисячі пацієнтів, госпіиталізованих з COVID-19 у березні та квітні цього року, з 45,8 тисячі пацієнтів, госпіталізованих з сезонним грипом у період з грудня 2018 року до кінця лютого 2019 року.

Близько 16,9 відсотків госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 померли за час дослідження. Водночас показник летальності серед тих, хто був госпіталізований з грипом, становить 5,8 відсотка.

Дослідники встановили, що більше пацієнтів з COVID-19 потребували інтенсивної терапії – 16,3 відсотка проти 10,8 відсотка з грипом.

При цьому середня тривалість перебування у відділенні інтенсивної терапії у пацієнтів з COVID-19 була вдвічі довшою – 15 днів у порівнянні з вісьмома днями серед тих, хто хворів на грип.

Співавторка дослідження, професорка Університету Діжона Катрін Кантан називає такі дані “особливо кричущими” з огляду на те, що хвиля грипу 2018/2019 років у Франції була найбільш смертоносною за п’ять років.

Також дослідження засвідчило, що набагато більше дітей віком до 18 років були госпіталізовані з COVID-19, ніж з грипом: 1,4 відсотка серед інфікованих коронавірусом та 19,5 відсотка – серед пацієнтів із грипом.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button