УкраїнаЦікаве

Фракція «Самопомочі» хоче позбутися одного свого нардепа

У вівторок в Раді буде розглядатися питання про виключення нардепа Наталії Веселової з фракції «Самопоміч» через запропонований нею законопроект про припинення транспортної та економічної блокади окремих районів Донецької та Луганської областей. Про це заявив лідер «Самопомочі» Олег Березюк в ефірі телеканалу ICTV, інформує 1News.

«Якщо Наталя Веселова зайшла в парламент з партією «Самопоміч» з тими політичними поглядами, які були три роки тому, а сьогодні їх раптом змінила, то було б дуже чесно по відношенню до виборців України вийти з парламенту, тобто самостійно вийти з фракції, і виборювати своє право бути в парламенті з іншою партією або з іншими уподобаннями», – заявив він.

«Зараз так вигляає, що пані Веселова хоче, щоб ми її випроводили з нашої фракції, а вона далі залишалася у парламенті і відстоювала свої інтереси. Це буде просто нечесно щодо виборців», – зазначив Березюк.

Нагадаємо, 28 вересня, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №7047-1 «Про припинення економічної та транспортної блокади території України, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження», автором якого стала народний депутат від фракції «Самопоміч», секретар комітету парламенту з питань соціальної політики та зайнятості Наталія Веселова.

42-річна Наталія Веселова є уродженкою Донбасу, членкиня партії «Сила людей». У 2014 році стала депутатом Верховної Ради за виборчим списком «Самопомочі» (№9).

«На практиці акція блокади виявилась найбільш невигідною Україні, бо Україна фактично втратила будь-який контроль за українськими підприємствами Донбасу. Таким чином, руками блокадників було нанесено відчутний удар по українській металургії та українській економіці загалом. Збитки України від економічної блокади території України, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, вже завдали збитків державі на суму понад 9,7 мільярда гривень, а також до скорочення до ста тисяч робочих місць»,- йдеться у пояснювальній записці Веселової до її законопроекту.

Нагадаємо, саме депутати від “Самопомочі” Єгор Соболєв та Семен Семенченко були ініціаторами запровадження транспортної та економічної блокади тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької області. У лютому 2017 року Соболєв заявляв, що “Самопоміч” пропонує узаконити блокаду Донбасу: “Ми просимо спікера і просимо всіх членів відповідного комітету з державного будівництва і місцевого самоврядування сьогодні розглянути закон про тимчасово окуповані території, який був підготовлений нашою фракцією, і завтра винести його на голосування до Верховної Ради. Цей закон забороняє торгівлю з окупованими територіями. Це вирішить усі протистояння, яке зараз є в Бахмуті, в Лисичанську між ветеранами війни за незалежність, які почали зупиняти цю торгівлю на крові, і людьми, які можуть носити форму української поліції, мати посвідчення українських посадових осіб, але за фактом заробляти на торгівлі з окупантами”.

Нагадаємо, у серпні 2015 року фракція “Самопоміч” виключила зі свого складу п’ять депутатів, які підтримали у першому читанні зміни до Конституції у плані децентралізації. Рішення було прийнято щодо Ганни Гопко, Вікторії Пташник, Остапа Єднака, Павла Кишкаря та Віктора Кривенка.

Зараз фракція “Самопоміч” налічує 26 депутатів.

Back to top button