Фальшиві гроші заполонили Україну: як відрізнити підробку
В Ужгороді суд заарештував двох підозрюваних у закупівлі і збуті фальшивих грошей.За даними прокуратури області, незабаром має відбутися ще одне засідання, на якому оберуть запобіжний захід для їх спільниці.
Подробиці розповіла спікер Закарпатської облпрокуратури Марина Безега, передає 1News.
“Один з підозрюваних, житель Мукачевого, був затриманий під час оперативної закупівлі фальшивих грошей. По суті, він збув фальшивки правоохоронцю. А другого підозрюваного затримали, коли він відправляв чергову партію свого товару автобусом. У підозрюваних було вилучено великі суми в доларовому і гривневому еквіваленті, також під час обшуку були виявлені фальшиві євро”, – розповіла нам Марина Безега.
За даними прокуратури, роль жінки була в тому, що вона підшукувала клієнтів на фальшиві гроші.
“Вони налагодили таку схему збуту, яка передбачала ціну за фальшивки в розмірі 50% від їх номіналу. Гроші відправляли клієнтам рейсовими автобусами після повного розрахунку за свій товар”, – повідомила прес-служба прокуратури.
За даними прокуратури, порушено кримінальне провадження за статтею “Скупка, перевезення, пересилання підроблених грошей”. Якщо провину підозрюваних доведуть в суді, то їм загрожує до 10 років в’язниці. У прокуратурі уточнюють, що правоохоронці встановлюють джерело, де угруповання брало фальшиві долари, а ось підроблені купюри номіналом 200 та 500 гривень один з фігурантів, за версією слідства, штампував сам.
За даними Генеральної прокуратури, за 9 місяців 2019 року силовики виявили 635 фактів збуту фальшивок. У шести випадках орудували цілі злочинні угруповання, в 13 випадках – особи, які раніше скоювали кримінальні злочини.
За даними Держреєстру судових рішень, з початку року суди ухвалили понад 100 вироків і фальшивомонетникам, і тим, хто збував підроблені купюри. Чимало вердиктів ухвалено судами саме Закарпатської області. Як виявилося, деякі з підсудних потрапили за ґрати через власну жадібність. Наприклад, цього літа суддя Свалявського райсуду Закарпаття засудила до трьох років в’язниці громадянина, який знайшов гаманець з 300 доларами і спробував їх збути. В обмінному пункті валют йому відмовили, тому як відразу виявили підробку, але це не зупинило чоловіка. Фальшивими доларами він розрахувався в одному з готелів Закарпаття, після чого був викритий. Внаслідок суд засудив його до трьох років в’язниці умовного терміну.
У той же час, в держреєстрі судових рішень чимало вердиктів, де фігурантами кримінальних справ стали жертви фальшивомонетників. Ошукані люди не захотіли втрачати гроші і на свій острах і ризик спробували збути фальшивки, але також були викриті.
Як відрізнити підробку
Відрізнити підробку від справжніх грошей можливо, якщо слідувати декільком нехитрим правилам. В НБУ уточнюють, що ділки нерідко підробляють купюри номіналом в 500 грн.
“Але під різними кутами падіння світла на банкноту число 500 на цій купюрі злегка змінює колір”, – кажуть фахівці НБУ.
Це ж правило стосується і купюр номіналом в 200 гривень – колір номіналу на лицьовій стороні банкноти повинен змінюватися, якщо розглядати її під різними кутами зору.
Рідше, але теж підробляють купюру номіналом в 100 гривень. Щоб виявити фальшивку, банкіри радять звернути увагу на водяні знаки. При денному освітленні вони повинні добре проглядатися.
Найпопулярнішою валютної купюрою у фальшивомонетників є 100 доларів. Банкіри також радять звертати увагу на цифру 100 – під різними кутами зору колір цієї цифри повинен змінюватися із зеленого на темно-фіолетовий.
Джерело: Сьогодні