Цікаве

Фахівці реставрували небесний глобус XVII століття

Рідкісний небесний глобус XVII століття з колекції Музею Галілея у Флоренції був відновлений у своїй колишній славі після шести місяців вивчення, очищення та ремонту, передає 1news з посиланням на lenta.ua.

Консервація відновила повну читаність земної кулі, повернувши яскраві кольори та деталі зображень та тексту.

Globe Celeste був заснований Йостом де Хондтом, також відомим як Хондіус, у 1611 році. Хондт був одним із трьох видатних картографів Амстердама в той час, коли постійний потік нової географічної інформації зробив створення оновлених карт та глобусів дуже прибутковою справою. Коли він помер у 1612 році, його син Йодокус Хондіус Молодший завершив створення земної кулі Адріаном Вином. Посвячений «лордам Сполучених провінцій Бельгії», небесний глобус зображує сузір’я та зірки, використовуючи як основу стародавні спостереження Клавдія Птолемея, але з важливими оновленнями від астрономів і дослідників епохи відкриттів, включаючи зірки на північ від тропіка Козерога, які зображено на земній кулі, і нові сузір’я південної півкулі, вперше задокументовані П’єром Дірксом Кейзером та Фредеріком де Хаутманом.

Глобус складається з 12 смужок паперу шириною 5,5 дюйми в найширших точках. Кожна смужка розділена на дві частини та увінчана круглими ковпачками на кінцях. Вони були надруковані з ретельно опрацьованими гравюрами на мідних пластинах, а потім пофарбовані пігментами та барвниками після збирання на сферичній оболонці з єдиною віссю, що підтримує її всередині. Потім він був покритий захисним лаком із шелаку або іншої натуральної смоли, щоб можна було працювати з глобусом, не ушкоджуючи поверхню.

Реставрація дозволила отримати нові відомості про будову земної кулі. Дослідники не знайшли документації про минулі реставрації, тому вони застосували неінвазивні методи, такі як ультрафіолетова флуоресценція, інфрачервоне випромінювання в хибних кольорах та рентгенівські промені, щоб ідентифікувати матеріали, використані в оригінальних та минулих втручаннях. Делікатне очищення дозволило відновити вихідні відтінки сузір’їв, пофарбованих у жовтий, червоний, зелений, синій та коричневий кольори, повернувши красу зображень.

 

 

 

Back to top button