Фахівці порадили – як схуднути без виснажливих дієт
Схуднення — улюблена тема для обговорення останнім часом, пише 1NEWS з посиланням на НВ.
Пандемія змусила нас переглянути своє ставлення до здоров’я, тож позбутися від шкідливих звичок, більше рухатися і скинути зайву вагу — основне завдання для багатьох.
Інформацію про здорове схуднення знайти нескладно, і тим не менш, жорсткі дієти для швидкого схуднення продовжують користуватися популярністю. Кефірна, лимонна, дієта моделей — всі ці системи не розраховані на довготривалий ефект. Скинувши пару кілограмів, ви тут же отримаєте їх назад, як тільки повернетеся до звичних продуктів.
Тим, хто хоче закріпити ефект, доведеться переглянути харчові звички. Перше, що потрібно зробити, відмовитися від простих вуглеводів або звести їх кількість до мінімуму. Замініть улюблені булочки кашами — і результат не змусить себе чекати.
Тим часом, зовсім відмовлятися від вуглеводів можна тільки за рішенням лікаря. Донедавна модна кетодіета, суть якої в тому, щоб замінити вуглеводи жирами, має цілий ряд побічних ефектів — серед них зниження концентрації уваги, м’язові болі, погіршення пам’яті і втрата лібідо. Також, фахівці попереджають, люди, що вибрали цей режим харчування, ризикують зіткнутися з крихкістю кісток і навіть дисфункцією нирок.
Вуглеводи, які регулярно піддаються стигматизації як основна причина ожиріння, організму потрібні. Тільки не будь-які і в невеликих кількостях.
Другий важливий момент схуднення — білок. Вживання достатньої кількості цього нутрієнта допомагає зберегти м’язову масу під час схуднення, а також відчувати себе ситим. У цьому дослідженні вчені переконливо довели, що люди, які споживають досить протеїну, їдять в середньому на 441 кКал менше за інших.
Третій важливий нутрієнт — жири. На щоденній основі варто віддавати перевагу оліям, які складаються з корисних поліненасичених кислот. При цьому важливо пам’ятати, що жири дуже калорійні, і якщо у вас є проблеми з вагою — варто їх обмежити.
Рух
Для багатьох це питання буде особливо гострим. У наше століття тотальної гіподинамії життєво важливо викроювати хоч трохи часу для фізичних навантажень. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я радить приділяти мінімум три години на тиждень кардіотренуванням і два — силовим.
Силові тренування — це фізичні навантаження зі своєю вагою або додатковим обтяженням. Для їх виконання можна відправитися в тренажерний зал або купити гантелі.
Найкраще розбірні, так ви зможете регулювати інтенсивність тренувань.
Кардионавантаження — це активність, при якій ваш пульс складає 70% від максимальної частти ударів. Остання вираховується за простою формулою — 220 мінус вік людини. Наприклад, для сорокарічного жироспалювальний діапазон перебуватиме в районі 126 ударів серця на хвилину.
Відстежувати пульс можна за допомогою фітнес-трекера.
Сім порад для тих, хто хоче схуднути швидше
Їжте білок на сніданок. Так ви будете відчувати ситість довше.
Уникайте солодких газованих напоїв і навіть фруктових соків. Останні замініть свіжими фруктами — в них хоча б є клітковина.
Обов’язково вживайте клітковину, ця речовина сприяє нормальному травленню. Вона міститься в овочах, зернових, ягодах і фруктах, а ще її можна купити в готовому вигляді.
Пийте воду перед їжею. Склянка води дозволить заповнити шлунок, завдяки чому ви з’їсте менше.
Пийте каву. Кофеїн сприяє спалюванню жиру, до того ж він корисний для судин.
Їжте поволі, ретельно пережовуючи їжу. По-перше, це покращує травлення, по-друге, ви швидше відчуєте ситість.
Спіть більше. Здоровий сон нормалізує дисбаланс гормонів, завдяки чому сприяє втраті ваги.