Цікаве

Ейнштейна звинуватили у расизмі і ксенофобії

Написані між жовтнем 1922 і березнем 1923, щоденники проливають світло на враження вченого від Азії та Близького Сходу

Щойно опубліковані приватні щоденники із подорожі Альберта Ейнштейна містять расистські та ксенофобні коментарі, – повідомляє 1NEWS.

Написані між жовтнем 1922 і березнем 1923, щоденники проливають світло на враження вченого від Азії та Близького Сходу. Він вирушив з Іспанії до Близького Сходу і подорожував Шрі-Ланкою, Цейлоном, Китаєм і Японією.

На їхніх сторінках фізик робить широкі та негативні узагальнення, наприклад, називаючи китайців “роботящими, брудними, нетямущими людьми”. Пізніше Ейнштейн виступав за захист громадянських прав у США, називаючи расизм “хворобою білих людей”.

Ці щоденники вперше видали англійською мовою окремим виданням.

Вчений описав прибуття до Порт-Саїда у Єгипті і спостерігав “левантинців усіх відтінків… як ніби їх зблюнуло з пекла”, що піднялися на борт, аби продати свій крам.

Він також описав людей у Коломбо в Цейлоні так: “Вони живуть посеред великого бруду і смороду на землі, мало роблять і малого потребують”.

Він описав китайських дітей як “бездушних і нетямущих” і каже, що “буде шкода, якщо ці китайці витіснять усі інші раси”.

В інших дописах він називає китайців “своєрідним стадним народом” і “більш схожими на автомати, ніж на людей”, а також пише, що китайські жінки і чоловіки майже нічим не різняться. Ейнштейн також запитував, як чоловіки можуть бути такими “нездатними захиститися” від “фатальної ваби” жінок.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button