Емоційні покупки: як позбутися залежності скуповувати все
Шопоголіки – люди, які отримують справжній кайф від походу в магазин і, власне, самих покупок. Іноді, це хобі може перетворитися в залежність. Зізнайтеся, скільки разів у вашому житті ви відправлялися в магазин за блузкою, а поверталися з масою інших речей.
Покупці зізнаються, що ходять в магазин по кілька разів на тиждень. Так вони отримують адреналін, кайф. Що цікаво, часто ця ейфорія не супроводжується процесом покупки. Люди просто блукають в торговому центрі між рейлами з речами, розповідає 1News.
Ще одним пунктом у шопоголіків є використання самої речі. Суть в тому, що після процесу покупки, одяг або надягається 1-2 рази, або так і висить в шафі кілька років з бирками.
На перший погляд такі витрати шкодять щомісячного доходу. Насправді шопоголізм може перерости в неконтрольовану згубну звичку. У психології для такого є спеціальний термін – “оніоманія”. Це коли людина отримує позитивні емоції тільки, якщо щось купує.
Справа в тому що купуючи нову річ, яка нам дуже подобається, в організмі виробляється адреналін, і підвищується рівень ендорфінів і дофаміну – гормонів, які відповідають за задоволення. Тому людині хочеться все частіше повертатися до приємної справи.
Імпульсивні покупки все частіше заповнюють наші гардероби. Власне, тому у нас забиті шафі, а надіти нічого.
Щоб запобігти таким дурним розтратам, стилісти дають кілька рекомендацій:
- Складайте список того, що вам необхідно купити.
- Якщо вирішили купити щось, зробіть паузу. Прогуляйтеся, подумайте з чим ви будете комбінувати цю річ.
- Зберігайте чеки. Коли мозок охолоне, ви по-новому можете поглянути на вартість покупки.
Звичайно, завзятих шопоголіків ці правила не зупинять ніколи. Якщо ж ви бачите неконтрольовані витрати, проблеми з кредитами та інші речі, які трапилися в результаті шопінгу – краще зверніться до фахівця.
Джерело: Сьогодні