Цікаве

Експерти стверджують, що поганий зір серйозно вкорочує життя людини

Близько 75% випадків повної втрати зору, можна було запобігти, якщо вчасно почати лікування, пише 1NEWS з посиланням на Ukr.Media.

Провідні світові експерти в рамках 19-го конгресу Європейського товариства фахівців із захворювань сітківки (EUREТINA) розповіли про проблеми втрати зору в сучасному світі, а також методи лікування і профілактики.

“Тривалість життя у світі збільшується. Але для більшості людей більш довге життя не має цінності, коли страждає його якість, якщо людина нездужає і позбавлена самостійності, як, наприклад, у випадку втрати зору, — зазначила генеральний секретар Міжнародної федерації з вивчення проблем старіння доктор Джейн Барратт. — Тому дуже важливо забезпечувати людям доступний скринінг та ефективне лікування для збереження і поліпшення функціонального стану людини”.

Головне — профілактика

На думку експертів, близько 75% всіх випадків повної сліпоти, можна було запобігти, якщо вчасно почати лікування. Є зв’язок між тривалістю життя і зором, нехай і непрямий. Ті хто погано бачить, намагаються менше рухатися. У свою чергу, нерухомий спосіб життя призводить до захворювань серцево-судинної системи, які є головною причиною передчасної смерті. Крім того, у людей із проблемами зору підвищується ризик отримання травми, вони гірше орієнтуються в просторі.

Як борються з втратою зору сьогодні?

“Вивчаючи неоваскулярну форму ВМД, дослідники прийшли до висновку, що “корінь зла” лежить в надмірному виробленню одного з білків нашого організму. Це так званий фактор росту ендотелію судин (VEGF). Вчені вирішили розірвати “порочний” процес, інгібуючи, тобто уповільнюючи зростання нових судин. Для цього був створений особливий клас препаратів, що блокують VEGF в оці. Образно кажучи, такі препарати “обманюють” організм, пов’язуючи білок VEGF в тканинах ока і не даючи йому запустити зростання непотрібних судин в сітківці ока”, — зазначили експерти.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close