Цікаве

Експерти розповіли, як уникнути глобальної катастрофи

Експерти скористалися економічною моделлю розрахунку Нобелівського лауреата і з’ясували, що допоможе уникнути катастрофи при глобальному потеплінні, передає 1NEWS з посиланням на korrespondent.net.

Вчені Постдамського інституту вивчення кліматичних змін у Німеччині і Колумбійського університету в США з’ясували, як можна істотно зменшити економічні витрати, які можуть принести кліматичні зміни та зусилля з їх запобігання. Баланс досяжний, якщо зростання температури буде на два градуси Цельсія.

Економічні витрати виникають при заміні вугільних електростанцій на вітряні турбіни або сонячні батареї. Також неминучий збиток при повенях, засухах або ураганах, викликаних глобальним потеплінням.

Щоб уникнути глобальної катастрофи, слід скоротити викиди парникових газів. Але раніше вчені не з’ясовували, як зміна клімату впливає на економічне виробництво.

Фахівці зі США і Німеччини скористалися розробкою нобелівського лауреата з економіки Вільяма Нордхауса — динамічною інтегрованою моделлю економіки і клімату.

Експерти включили в неї результати останніх досліджень економічного збитку, який був викликаний кліматичними змінами.

В ході розрахунків вдалося з’ясувати, що обмеження зростання температури на два градуси Цельсія є найбільш економічно вигідним з точки зору витрат.

«Однак глобальні температури вже підвищилися більш ніж на один градус, що вимагає негайних заходів», — зазначили вчені.

Нагадаємо, що врятувати Землю від кліматичної катастрофи можна за $2,5 трлн.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button