Цікаве

Експерти розповіли, як обрати кавун без нітратів

До старту кавунового сезону ще майже місяць, але на ринках вже можна знайти такі бажані ранні кавуни, передає 1NEWS з посиланням на maximum.fm.

 

Як обрати хороший кавун?

Медики рекомендують не спокушатися на ранні ягоди, але, якщо вже терпіти немає сили, ретельно вибирайте плід.

Головна небезпека ранніх кавунів – нітрати, вони не мають смаку або присмаку, тому відчути небезпеку дуже складно. Але варто звертати увагу на деякі характерні ознаки, які вкажуть на шкідливі речовини, а щоб остаточно переконатися в безпеці ягоди можна провести кілька простих тестів у домашніх умовах.

Вказувати на те, що конкретний кавун безпечний має жовта плямочка на одному з його боків, вона свідчить про те, що плід довго стикався цим місцем з землею, поки ріс, тому, логічно, що ніякими прискорювачами зростання його не накололи. При стисканні кавуна він має видавати тихий, ледь чутний тріск, а смуги на ньому мають бути добре виражені. Перед покупкою бажано трохи подряпати плід нігтем: якщо ягода вирощена в натуральних умовах, шкірка легко буде здиратися, а не продавлюватися усередину.

Є також кілька простих способів визначити безпеку кавуна в домашніх умовах. Просто опустіть кавун у воду (якщо, звичайно, він не надрізаний) безпечний плід має триматися на воді, а при високій кількості нітратів він опуститься на дно. Якщо кавун надрізали вже на ринку, розріжте його далі на часточки і подивіться на зрізи. У безпечному кавуні вони не можуть бути рівними.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close