Цікаве

Експерти повідомили – як швидкість ходьби впливає на тривалість життя

Всім відомо, що регулярна фізична активність має значний позитивний вплив на здоров’я людини. Навіть нескладні вправи низької інтенсивності дають обнадійливі результати. В тому числі, здоров’ю та довголіттю може сприяти ходьба, пише 1NEWS з посиланням на Жіночий світ.

Існують докази, що швидка ходьба здатна допомогти вам жити довше. Науковці виявили, що порівняно з повільною ходьбою, ходьба в середньому темпі допомогла знизити ризик смерті з усіх причин на 20%. Ходьба ж у швидкому темпі (приблизно 6,5 км/год) знизила ризик смерті на 24%.

У цьому дослідженні розглядалась кореляція темпу ходьби та смерті з усіх причин, серцево-судинних захворювань та раку.

Якщо ви будете ходити пішки протягом 30 хвилин принаймні 5 днів на тиждень, то зможете зменшити ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 19%. При збільшенні тривалості ходьби або відстані, яку ви долаєте протягом дня, цей ризик знижується ще більше.

Ішемічна хвороба серця належить до серцево-судинних захворювань, які за даними ВООЗ є найпоширенішою причиною смерті у світі. Щороку ССЗ забирають 17,9 мільйона життів.

Також докази свідчать, що прогулянка після їжі сприяє зниженню рівня цукру в крові. Це дуже важливо, оскільки високий рівень цукру в крові може призвести до розвитку діабету 2 типу – попередника серцево-судинних захворювань.

Невелике дослідження продемонструвало, що три 15-хвилинні прогулянки на день (після сніданку, обіду та вечері) ефективніше знижують рівень глюкози в крові, ніж одна 45-хвилинна прогулянка в інший час доби.

Крім того, ходьба допомагає посилити імунну функцію. Дослідження показують, що люди, які витрачають на піші прогулянки принаймні 30-45 хвилин, на 43% рідше страждають на інфекції верхніх дихальних шляхів. Якщо вони все ж хворіють, то мають більш легкі симптоми, порівняно з дорослими, які ведуть сидячий спосіб життя.

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button