Цікаве

Експерти повідомили – в чому небезпека дефіциту сонця для організму людини

Всі ми знаємо про те, що знаходитися на сонці довгий час вельми небезпечно. Однак мало кому відомо, що нестача сонця діє на людину так само згубно, як і його надлишок, інформує 1NEWS з посиланням на Країну здоров’я.

Що ж відбувається з вашим тілом, якщо ви не отримуєте достатньої кількості сонця?

Для початку згадаємо про вітамін D, який організм здатний виробляти самостійно, використовуючи сонячні промені, що потрапляють на шкіру. Недолік цього вітаміну загрожує крихкістю кісток (вітамін D необхідний для засвоєння кальцію). Отже, сонце необхідно нам для того, щоб мати міцні кістки.

Дослідники також відзначають, що недолік сонця може привести до проблем зі шкірою і навіть до збільшення ваги.

Однак, «дефіцит сонця» впливає на людину не тільки на фізичному рівні. Без достатньої кількості сонячного світла може впасти рівень серотоніну, що в кінцевому рахунку може призвести до ризику розвитку важких форм депресії.

Також недолік сонячного світла впливає на настрій, енергію і навіть якість сну. Ви напевно помічали, що коли за вікнами сонце, ви відчуваєте себе більш бадьорими, активними і щасливими. У такі дні хочеться щось робити, посміхатися, прийматися за нові справи. У дні ж, коли на вулиці похмуро, настрій, як правило, на нулі і все валиться з рук.

Тому, щоб не наражати на свій організм стресу, необхідно пам’ятати про те, що зовсім відмовлятися від сонця не варто.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close